MAVİ EKRAN ......

By_anthuan
10-09-2007, 23:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

MAKİNA NORMAL ÇALIŞIYODU RESTART ETTİM "NTLDR EKSİK YENİDEN BASLATIN" DEMEYE BASLADI ANLADIMKİ SİSTEM ÇÖKMÜŞ.
FAKAT İŞİN GARİP TARAFI MAKİNAYA FORMAT ÇEKTİM TAM WİNDOWS YÜKLENECEK EKRAN GELCEKTİ PAT MAVİ EKRAN GELDİ TEKRAR AÇTIM PC Yİ GENE MAVİ EKRAN BUNUN NEDENİ NEDİR BANA LÜTFEN YARDIMCI OLUN :(

viking20
11-09-2007, 02:02   |  #2  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

http://www.windocs.org/Forums/lofiversion/index.php?t340.html
Windows 2000'de "NTLDR Eksik" Hata İletisi ile İlgili Sorunlar Nasıl Giderilir:
[Bilgisayarınızı Önyükleme Disketi Kullanarak Başlatma]

Aşağıdaki dosyaları içeren bir Windows 2000 önyükleme disketi oluşturun:
Ntldr
Ntdetect.com
Boot.ini
Ntbootdd.sys
Önyükleme disketi oluşturma hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleleri görüntülemek üzere aşağıdaki makale numaralarını tıklatın:
301680 Windows'da NTFS veya FAT Bölümü için Önyükleme Disketi Oluşturma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
101668 Önyükleme Hatasını Engellemek için Windows Önyükleme Disketi Kullanma (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Boot.ini dosyasını, Windows yüklemeniz için doğru sabit disk denetleyicisini ve disk birimini işaret edecek biçimde değiştirin.Önyükleme disketi oluşturma hakkında ek bilgi için, Microsoft Knowledge Base'deki makaleyi görüntülemek üzere aşağıdaki makale numarasını tıklatın:
311578 Windows 2000'de Boot.ini Dosyası Nasıl Düzenlenir (Bu bağlantı, bir kısmı veya tamamı İngilizce olan içeriğe işaret edebilir.)
Önyükleme disketini bilgisayarın disket sürücüsüne yerleştirin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
Ntldr, Ntdetect.com ve Boot.ini dosyalarını önyükleme disketinden yerel sabit diskin sistem bölümüne kopyalayın.

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Eylül 2007 02:08