max. 700 TL cep telefonu öneriniz

s.e.li.m
22-11-2012, 14:01   |  #1  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
192 mesaj

Arkadaşlar merhabalar.
Başlıkta da berlittiğim üzere 700 lirayı geçmeyecek şekilde  önerilerinizi bekliyorum.Alınabilecek en iyi telefonu sebepleriyle birlikte kısaca yazarsanız sevinirim. 
İlgilenen arkadaşlara teşekkür ederim.

orhanbayram
22-11-2012, 17:25   |  #2  
orhanbayram avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
333 mesaj

Samsung Galaxy W i8150 - Yüksek Performans - Uygun Fiyat [699 TL] İyi

s.e.li.m
22-11-2012, 17:46   |  #3  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Bende saatlerdir o telefonu inceliyorum,aklıma da yatan o ama n gözüme çarpan olumsuz yorumlardan "ekranı güneşte net görünmüyormuş" sanırım. Bu arada telefon kızarkadaşıma alınacak, daha zarif ve performanslı bir ürün var mıdır ? Oyun oynamaycağı için  önem verdiği belirgin özellikler kamerası , konuşma süresi ve interneti. Bu konularda tatmin eder mi kullanıcıyı?

Kapalı Hesap (203561)
22-11-2012, 17:48   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: s.e.li.m  
Bende saatlerdir o telefonu inceliyorum,aklıma da yatan o ama n gözüme çarpan olumsuz yorumlardan "ekranı güneşte net görünmüyormuş" sanırım. Bu arada telefon kızarkadaşıma alınacak, daha zarif ve performanslı bir ürün var mıdır ? Oyun oynamaycağı için  önem verdiği belirgin özellikler kamerası , konuşma süresi ve interneti. Bu konularda tatmin eder mi kullanıcıyı?

Zevklere göre değişir fakat bir kız arkadaşımla gezerken o telefonu çok beğendiğini, almak istediğini belirtmişti. Bu yüzden kız arkadaşına da çekici gelebilir.

LENO7
22-11-2012, 17:57   |  #5  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Motorola Atrıx alırsan pişman olmazsın inan bana..Benim telefonumdan daha güzel daha iyi özellikleri var..Ben Samsung Google Nexus S kullanıyorum...İstersen burdanda bakabilirsin..

http://kiyas.la/cep-telefonu/kar ... ogle-Nexus-S-I9020A

s.e.li.m
22-11-2012, 17:57   |  #6  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Aynen , zevklere göre değişebilir dediğiniz gibi.Peki beğenmediğini varsayarsak (akşam kendisine net birşey söylemem lazım çünkü) alternatif olarak 2 ürün daha önermenizi  rica etsem?

Kapalı Hesap (203561)
22-11-2012, 18:01   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Aynen , zevklere göre değişebilir dediğiniz gibi.Peki beğenmediğini varsayarsak (akşam kendisine net birşey söylemem lazım çünkü) alternatif olarak 2 ürün daha önermenizi  rica etsem?

Ace 2, Galaxy Mini, Nokia 603 veya ATRIX olabilir.

s.e.li.m
22-11-2012, 18:09   |  #8  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: LENO7  
Motorola Atrıx alırsan pişman olmazsın inan bana..Benim telefonumdan daha güzel daha iyi özellikleri var..Ben Samsung Google Nexus S kullanıyorum...İstersen burdanda bakabilirsin..

http://kiyas.la/cep-telefonu/kar ... ogle-Nexus-S-I9020A

Bu ATRİX , kıyaslamada samsungtan daha iyi görünüyor fakat ATRİX in radyosu yokmuş o ne saçma şey öyle :) Radyo sorununa bir çözüm vardır heralde değil mi ? Bir de motorola kalitesine güvenebilir miyiz?

LENO7
22-11-2012, 18:27   |  #9  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
 Bu ATRİX , kıyaslamada samsungtan daha iyi görünüyor fakat ATRİX in radyosu yokmuş o ne saçma şey öyle :) Radyo sorununa bir çözüm vardır heralde değil mi ? Bir de motorola kalitesine güvenebilir miyiz?
 Bana güvenirsen sadece şunu dicem...eğer bu fiyatta daha sağlam bir telefon bulursan mutlaka özelliklerinden bir veya birkaçı iyi değildir...ha özellikleri iyiyse telefounun bir yerinde belki ufak bir sorun çıkar o belli olmaz...Zaten bu fiyata bu telefondan daha iyi daha sağlam bir telefon bulman zor..belki ikinci el bulabilirsin...Atrıx telefonu elime almıştım kasası çok şık benim telefonumdan daha sert yapısı var bunun sayesinde telefon elinde kolay kolay kaymaz.arabada yerinde oynamaz...benimki biraz kayıyor...kendi ekranı gibi yumuşak ama Atrıx başka...Ayrıca bendeki telefon benim değil babamdan aldım :) benim bu fiyatlarda telefon almak için param olsaydı kesinlikle atrıx yada HTC serisinden birisine bakardım...

LENO7
22-11-2012, 18:29   |  #10  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj
 Birde radyoyuda unutmuşum benimkindede radyo yok...hangi telefonalrda var bilmiyorum ama eğer Google Play sitesini biliyorsan bir bak...Orda birsürü radyo resim video programları oyunlar var...ordan radyo programını indirip internet üzerinden dinleyebilirsin...

s.e.li.m
22-11-2012, 19:42   |  #11  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj
Alıntı: LENO7  
 Bana güvenirsen sadece şunu dicem...eğer bu fiyatta daha sağlam bir telefon bulursan mutlaka özelliklerinden bir veya birkaçı iyi değildir...ha özellikleri iyiyse telefounun bir yerinde belki ufak bir sorun çıkar o belli olmaz...Zaten bu fiyata bu telefondan daha iyi daha sağlam bir telefon bulman zor..belki ikinci el bulabilirsin...Atrıx telefonu elime almıştım kasası çok şık benim telefonumdan daha sert yapısı var bunun sayesinde telefon elinde kolay kolay kaymaz.arabada yerinde oynamaz...benimki biraz kayıyor...kendi ekranı gibi yumuşak ama Atrıx başka...Ayrıca bendeki telefon benim değil babamdan aldım :) benim bu fiyatlarda telefon almak için param olsaydı kesinlikle atrıx yada HTC serisinden birisine bakardım...

Sağolasın  kardeş , radyo sorunu uygulama ile hallediliyorsa sıkıntı değil o zaman . Yarın da gidip telefonu canlı canlı bi inceleyelim büyük ihtimal ATRİX alırız senin önerilerin çerçevesinde. HTC den ne öerebilirdin mesela?

LENO7
22-11-2012, 20:05   |  #12  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Sağolasın  kardeş , radyo sorunu uygulama ile hallediliyorsa sıkıntı değil o zaman . Yarın da gidip telefonu canlı canlı bi inceleyelim büyük ihtimal ATRİX alırız senin önerilerin çerçevesinde. HTC den ne öerebilirdin mesela?

Sende Saolasın..
HTC One X falan işte bütçeyi geçiyor bunlar...ama Android için en iyi telefon bana göre budur...Galaxy S3'ün sadece pili daha güçlü olduğunu duymuştum...Ama sen olsaydın HTC One X ve Samsung Galaxy S3 yanyana koyduklarında sen ikisinede baksaydın HTC One X seçerdin...Bende seçerdim...Birde hatırlatıyım Android alanında bilginiz yoksa size biraz zorluk çıkartabilir...Android bilgisayar gibi telefonlardır...O yüzden 3G ve internet açıkken pili çabuk bitiyor...Benim telefonum 3G üzerinden indirme yaparken pili 7-12 saat dayanıyor...ama internet kapalı ve 2G modunda iken pili daha fazla yetiyor...Ben uçak modunda film falan izliyorum şarjı 3-4 saatte %20'lere iniyor...

Android telefonlarla uğraşmak istemezseniz hemen Nokia telefon araştıralım sizin için...Belki radyoluda çıkar falan...ama hatırlatıyım..Android telefonlar bilgisayar gibidir..program indirip içine attığınız her türlü filmi daha güzel kalitede izleyebiliyorsunuz...nokia öylemidir bilmiyorum...Android'de programlarla resim çekerken resime canlılık renk falan katabiliyoruz...daha bir sürü özellikleri var Android'in...

s.e.li.m
22-11-2012, 20:17   |  #13  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Android hakkında az çok bilgim var , abime de Galaxy ACE almıştım  andorid marketle içli dışlıyım o yüzden :) Fakat onun da kamerasından memnun değilim.Yapılan incelemelere baktım  da ATRİX için , telefonun her özelliği övülmüş sadece kamerası için vasat denilmiş. Herşeyinin iyi olmasını bekleyemeyiz tabiki fakat alacağımız kişi biz erkekler  gibi oyun oynamayacağı için fotoğraf ve müzik donanımlarına daha çok önem veriyor. Nokia'ya açıkçası yapılan haberlerden ve piyasadaki pazar payından ötürü güvenemiyorum artık , soğudum diyebilirm.Andrıid işletim sistemi kullandığı bizim fiyat aralığımızda bir ürünü de  yok sanırım.Yanlış biliyor olabilirim.

HTC konusuna gelirsek bütçeyi aşamadığımızdan o seçeneği aradan çıkartıyoruz zaten :)

LENO7
22-11-2012, 20:40   |  #14  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Bendeki telefonun kamerası 5 megapiksel...ve yüksek kalitede 1080p video çekiyor tam 30 fps....telefondan çektiğim bir resmi yüklemeyi isterdim ama elimde hiçbir resim yok...gece olduğu için biraz güzel çıkmaya bilir ama istersen senin için güzel bir resim çekebilirim..karanlık bir yerde güzel resim çekiyor..karanlıktan çektiğime inanmazlar bile...

LENO7
22-11-2012, 20:57   |  #15  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
2,019 mesaj

Birde youtube'de Atrıx kamerasından çektikleri video var ne kadar gerçek bilmiyorum ama ben bir tane vericem 720p kalitesinde..
Youtube'da video kalite ayarını biliyorsan aşağıdakini bırakıp direk youtube'a Motorola Atrıx camera yaz çıkar...
TIKLA İNDİR İZLE

s.e.li.m
25-11-2012, 15:37   |  #16  
s.e.li.m avatarı
OP Yıllanmış Üye
192 mesaj

Bütçe 500 Liraya inmiş arkadaşlar . Bu fiyata ne alabiliriz ?