Maxtor 1.5 Tb Ext.Hard Disk Sorunu (pc görmüyor)

skrespin
10-12-2009, 00:23   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
261 mesaj

Arkadaşlar merhaba;
Maxtor 1.5 Tb external hdd var. içinde seagate 7200.11 hdd var.
bu alet 2 gun once cok guzel calısyordu. ama dun pcye taktıgımda yesıl ışık yandı ama pc hdd yo gormedı.
yakından ınceledıgımde hdd donmeye baslıyor ama hemen duruyor sonra tekrar donemye baslıyor ve duruyor; sankı benzını olmayan arabayı calıstırmaya baslamak gıbı.
garantıye goturdum ama ıcındekı verıler gıdıcek dedı; ama verıler benım ıcın coooook onemlı.
sımdı yaptıklarımı yazayım ona gore bana fikir verin.
1) farklı usb ve güç kablosu kullanarak denedım
2) win. Vista ve win Xp makinelere takarak denedim
3) winxp li 2 adet hdd li makine ile hdd lerden işletim sistemi yuklu olmayanını söküp onu takarak denedım ama wındowsa bıle gıremedım (burada bır hata yapmıs olabılırım)
pcde C hdd ide ile baglı 2.i hdd sata ıle baglı. benım externalda sata girişli ama dedıgım gıbı pcye baglayıp makıneyı calıstırınca wınd. acılmadı
4) hdd yi kutusundan soktum sonrada ana caseden soktum (usb ve guc kablosunun takıldıgı soketten! sokette de problem yok gibi
Su an aklıma tek gelen sey yenı bır case alıp hddyı ona takıp oyle denemek ama ne kadar sansım var bılmıyorum.

* Sımdı benım ıcın esas olan hdd nın ıcındekı bılgıler!!!!!! onları kurtarmam lazım lütfen bana cok acıl yardım edın.

lütfen hdd nin içine girip bilgileri almama yardım edin

herkese sımdıden tesekkurler'

Hdd'nın denendıgı sıstemler

1) win xp intel core 2 işlemci 1 gb ram onboard grafık
2) asus laptop
vista işl. sis. 4 gb ram intel core 2 t9400 , nvidia 130 ekran kartı