maxtor hdd windows açılırken çok ses yapıyo yardım

desperadovolkan
23-10-2009, 10:22   |  #1  
desperadovolkan avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
195 mesaj

4 ay önce sıfır aldığım maxtor 500 gb 32mb hdd son zamanlarda windosw açılırken veya herhangi bi programın ilk açılışı sırasında çok donuyor ve aşırı bi ses çıkartıyo bu sorun nedir acaba bozuldumu die hdtune programıyla test yaptım hiç kırmızı yok hep yeşil acaba sata bağlantılardanmı kaynaklanıyo çözemedim

beycanerkul
23-10-2009, 12:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

eyer kasanızın fanları sessiz çalışıyorsa hdd nin ufak tefek tıkırtı seserlerini duyabilirsiniz bu olabilir normaldir sisteminizin donma sebebi çok program vs yüklediyseniz sorun çıkartır virüste olabilir, temiz bir format birde kuvvetli bir virüs programı diyorum ...

Süleyman.
23-10-2009, 14:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sağ fare tuşu ile Bilgisayarım > (Disk bölümlerinden herhangi birinde sağ tuş) Özellikler > Araçlar > Şimdi Denetle. Çıkan penceredeki iki kutuyu da seçip başlatı tıklayın. Windows diskinizde hata bulacak mı, bakın.

desperadovolkan
24-10-2009, 09:10   |  #4  
desperadovolkan avatarı
OP Yıllanmış Üye
195 mesaj

1. fanlar sessiz çalışıyo ama hdd çıkan ses hiç ufak tıkırdamalar geğil bayağı uğultulu ses çıkıyo sanki zorlanıyomuş gibi
2. d yi şimdi denetle dedim ve hiç bi sorun çıkmadı başka neden olabilir
he burada virüste yok

beycanerkul
24-10-2009, 18:37   |  #5  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

Tercihinizi samsungtan  yana yapsaydınız keşke diye düşünüyorum,  pc açılırken xp yazısı gelince bendede duyulur şekilde ses geliyo bunuda belirteyim dedim
aslında maxor hdd nin sesi diğer marka hdd lerin sesinden biraz fazla deniliyor daha önce değişik marka hdd kullandınız mı ?