MayalaR : 2012 Zamanların Sonu

Carbon_o7
11-10-2009, 19:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
112 mesaj

Arkadaşlar bu mayalar hakkında bayağı araştırdım. Tarihin gelmiş geçmiş en akıllı uygarlığı.Astronomi,fizik,matemetikte filan ustalar.ßide bu mayalaların takvimi var,2012 yılında son buluyo kehanet :Aralık 2012 yılında zmanların sonu olaacak insanlar 5. ve sonuncu evresine girecekler , bu evrede dünya samanyoluna doğru yol alacak 6 gün boyunca karanlık olarak duracak dünya ve insanlar fiziksel ve ruhsal açıdan değişecekler uzaylılarla irtibat halinde olacağız.Tam kıyamet olmayacak . Arkadaşlar ben tırsmaya basladım daha gençlime doyamadan gidicem öbür dünyaya :D Ama kıyamet gününü 2012de ne olacağını Allah bilir...

soulmy
11-10-2009, 19:36   |  #2  
soulmy avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,937 mesaj

Bunun filmi falan yapılıyordu. Film tamamlandı mı bilmiyorum. Konusu Aralık 2012 de geçiyor ve kıyamet falan kopuyor. Gerisini siz tahmin edin. Merakla bekliyorum. Tabiki filmi :-)

Banned
11-10-2009, 19:43   |  #3  
Banlandı
688 mesaj

arkadaşım  kıyametin zamanını sadece Allah bilir bunu peygamber efendimize bile söylememiş bırakın bunları yok maya takvimi şayet ben Kuran-ı Kerimi okumuş birisi olarak  alametler daha tam oturmadı yerine ayrıca kuran'da ALLAH: sana kıyametin ne zaman kopacağını sorarlarsa(Peygamberimize) de ki onun bilgisi yanlız rabbim katındadır  diye ayete belirtiyor  olmaz ama o zaman yani 2012 yılında cisimlerin boyutlarındaçeşitli değişimler olabilir bunda dünyanın hareketlerinde de değişiklik olabilir ama kesinlikle sadece Allah bilir en önemlisi ise birbirine yardım etmyen tek müslüman kalmıcak şimdivar mı var dolu o yüzden alametler oturmadı  .

ParanoiD
11-10-2009, 20:00   |  #4  
ParanoiD avatarı
Yıllanmış Üye
1,900 mesaj
Alıntı: stalker35ugh  
arkadaşım  kıyametin zamanını sadece Allah bilir bunu peygamber efendimize bile söylememiş bırakın bunları yok maya takvimi şayet ben Kuran-ı Kerimi okumuş birisi olarak  alametler daha tam oturmadı yerine ayrıca kuran'da ALLAH: sana kıyametin ne zaman kopacağını sorarlarsa(Peygamberimize) de ki onun bilgisi yanlız rabbim katındadır  diye ayete belirtiyor  olmaz ama o zaman yani 2012 yılında cisimlerin boyutlarındaçeşitli değişimler olabilir bunda dünyanın hareketlerinde de değişiklik olabilir ama kesinlikle sadece Allah bilir en önemlisi ise birbirine yardım etmyen tek müslüman kalmıcak şimdivar mı var dolu o yüzden alametler oturmadı  .
Sen bunlara inanıyorsun diye ben yada başkası inanmak zorunda değil.O yüzden "bırakın bunları" gibi cümleler kurman yanlış.

Konuya gelirsek bir konu daha vardı resimli olarak çok açık bir şekilde anlatan bu olayları.Ben boyut değiştirme olayına pek inanmasamda dünyada bazı değişiklikler olacagına inanıyorum.

Süleyman.
11-10-2009, 20:10   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Alıntı: Carbon_o7  
Arkadaşlar bu mayalar hakkında bayağı araştırdım. Tarihin gelmiş geçmiş en akıllı uygarlığı.Astronomi,fizik,matemetikte filan ustalar.ßide bu mayalaların takvimi var,2012 yılında son buluyo kehanet :Aralık 2012 yılında zmanların sonu olaacak insanlar 5. ve sonuncu evresine girecekler , bu evrede dünya samanyoluna doğru yol alacak 6 gün boyunca karanlık olarak duracak dünya ve insanlar fiziksel ve ruhsal açıdan değişecekler uzaylılarla irtibat halinde olacağız.Tam kıyamet olmayacak . Arkadaşlar ben tırsmaya basladım daha gençlime doyamadan gidicem öbür dünyaya :D Ama kıyamet gününü 2012de ne olacağını Allah bilir...
Bunların hiçbiri olmayacak, merak etmeyin.

International Affairs
11-10-2009, 20:18   |  #6  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

Ben yarısına inanıyorum zaten bunların olması doğal ki zaten Kıyamet yaklaşıyor!!!!

eftimun
11-10-2009, 21:02   |  #7  
Üye
65 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Bunların hiçbiri olmayacak, merak etmeyin.
bunu sadece maya takvimi söylemiyor. nostradamusun kehanetleri bile 2011 e kadar. güneş sistemimiz her 10.500 yılda bir foton kuşağına giriyor şuanda hangi evresindeyiz bilemem ama bir siyah beyaz ayrımı yaşanacağını müminler tarafından da çekirgeler gibi toplu dirileceksiniz derken ayette, sadece ahiret gününden bahsedilmediğini, ahirete kadar uzanacağını bu yolun, bitkilere insanlara toprağa bile tesir eden bir dna değişmesinin yaşanacağını, eletrikli aletlerin artık çalışmayacağını, kimilerinin beşinci boyuta geçip bir tür aydınlanma dönemine gireceğini, kendini kimyasallarla kirli düşüncelerle fikirlerle sözlerle besleyen kimilerinin de bu yedi kat semadan süzülen enerjiyi kaldıramayıp çeşitli vesilelerle yokolocağını bir sürü kozmik merkez söylüyor, bir çok otorite hemfikir bu değişim konusunda. bu carbonun buluşu değil. israil tedbirini almış, ruslar amerikalılar fransızlar yıllardır bunu konuşuyor, bilimsel makaleler yayımlanıyor konu hakkında, onlar aya gitmeyi bile planlıyorken kaçmak için, sizin dünyadan haberiniz yok. sevgili anadolumun bazı fikri hür irfanı hür insanı beynini saçmasapan şeylerle öylesine doldurmuş ve daralmış ki sonunda, bu olur veya olmaz allah bilir ama okuyup araştırmasa da hiçbirşeyi, gözle göremeyip elle tutamadığı herşeyi reddeder hale gelmiş. sonra geç bilgisayarın karşısına ahkam kes, merak etme olmayacak. öyle diyorsan öyledir

Son Düzenleme: eftimun ~ 11 Ekim 2009 21:04
Süleyman.
11-10-2009, 21:11   |  #8  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj

Bunların kaynağı kimdir bilmiyorum ama iyi efsunluyor doğrusu. Daha önce de konu açılmıştı bu konuda ve anlatılanlar, yazanın fizik ve kozmolojiden hiç anlamadığını besbelli gösteriyordu. Yoga kulüplerinde aydınlama peşinde olanlar kandırılıp paraları alınır zaten ancak bu zırvalarla...

HugOBoss___
11-10-2009, 21:15   |  #9  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
2,011 mesaj

Böyle safsatalar uzun zamandan beri var yeni değil... Gelecek'te ne olacak Allah'tan başka kimse bilemez..

eftimun
11-10-2009, 21:41   |  #10  
Üye
65 mesaj
Alıntı: Süleyman.  
Bunların kaynağı kimdir bilmiyorum ama iyi efsunluyor doğrusu. Daha önce de konu açılmıştı bu konuda ve anlatılanlar, yazanın fizik ve kozmolojiden hiç anlamadığını besbelli gösteriyordu. Yoga kulüplerinde aydınlama peşinde olanlar kandırılıp paraları alınır zaten ancak bu zırvalarla...
siz de hiç olmazsa bir kaç örnek verin de, en azından bir hüküm bildirecek kadar konuya vakıf olduğunuz belli olsun sizin de. veya hiç konuşmayın en doğrusu bu. yoga kulüplerine bunun için gitseler iyi, yani para bazen hakikate hizmet için kullanılır, bazen de iyi-mantıklı-art niyetsiz-ticari bir gayenin etrafına, asıl hakikatlerini unutan biçareleri toplayıp ölümcül bir boş vakitler sahası yaratır. bilmem siz ne kadar efsunlusunuz?

Son Düzenleme: eftimun ~ 11 Ekim 2009 21:50
Süleyman.
11-10-2009, 22:04   |  #11  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: eftimun  
siz de hiç olmazsa bir kaç örnek verin de, en azından bir hüküm bildirecek kadar konuya vakıf olduğunuz belli olsun sizin de. veya hiç konuşmayın en doğrusu bu. yoga kulüplerine bunun için gitseler iyi, yani para bazen hakikate hizmet için kullanılır, bazen de iyi-mantıklı-art niyetsiz-ticari bir gayenin etrafına, asıl hakikatlerini unutan biçareleri toplayıp ölümcül bir boş vakitler sahası yaratır. bilmem siz ne kadar efsunlusunuz?
Ne örneği istiyorsunuz ki benden?

Psychonaut968
11-10-2009, 22:34   |  #12  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj
Alıntı: Carbon_o7  
bu evrede dünya samanyoluna doğru yol alacak

İyi de Dünya zaten Samanyolu'nda değil mi ki?

eftimun
11-10-2009, 22:38   |  #13  
Üye
65 mesaj

daha önce de konu açılmıştı örnek var, fizikten kozmolojiden anlamıyorlar cümlesine binaen. bir hüküm veriyorsunuz madem, örneklendirin dedim. örneklerinizle ilgilenmiyorum, eleştirdiğiniz şeydeki o arayış noktasına iyi bir örnek teşkil ediyorsunuz zaten

Süleyman.
11-10-2009, 22:42   |  #14  
Yıllanmış Üye
16,587 mesaj
Alıntı: eftimun  
daha önce de konu açılmıştı örnek var, fizikten kozmolojiden anlamıyorlar cümlesine binaen. bir hüküm veriyorsunuz madem, örneklendirin dedim. örneklerinizle ilgilenmiyorum, eleştirdiğiniz şeydeki o arayış noktasına iyi bir örnek teşkil ediyorsunuz
Szi bulmuşsunuz anlaşılan da. O yazıdaki yanlışlıkları görmek için uzman olmaya da gerek yok. Varsa sizin söyleyecekleriniz, inandığınız şeyler, buyrun onları söyleyin de aydınlanalım.

eftimun
11-10-2009, 22:49   |  #15  
Üye
65 mesaj

sizin bireysel aydınlanma süreciniz beni ilgilendirmiyor. ben ayağımı masaya uzatıp, bir elimde ince belli bardak, bir elimde tutkalla derin bir aşk yaşayan mouse, "hiç de bi kerem öyle şeyler olmayacak" demiyorum bilip bilmeden. aramızdaki fark bu. yoksa okumak zahmetinde bulunsaydınız inandıklarımı söyledim zaten.

Son Düzenleme: eftimun ~ 11 Ekim 2009 22:50
eftimun
11-10-2009, 23:18   |  #16  
Üye
65 mesaj
Alıntı: KaaN96  
İyi eftimun sen maymundan hatta orangutandan geldin.Ama biz Hz.Adem'den ve Hz.Havva'dan geldik.Tamam mı?Bizimde aramızdaki fark bu!
:) konuştuğumuz şeylerle evrim teorisi arasında nasıl bir alaka kurdun acaba
çok hoş. kaldı ki yogayı bile savunmam ben. şuanda 13 yaşındasın, 7. 8. sınıflara tekabül ediyor herhalde bu, olur zamanla o da olur, paragrafta anlam sorusu çözdürecekler sana oks, öss için bol bol<

Son Düzenleme: eftimun ~ 11 Ekim 2009 23:21
Psychonaut968
11-10-2009, 23:18   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Bu konu garanti silinir.

Son Düzenleme: Psychonaut968 ~ 11 Ekim 2009 23:19
Banned
11-10-2009, 23:35   |  #18  
Banlandı
1,256 mesaj

Hadi silsene bende mesajları silcem =)

eftimun
11-10-2009, 23:37   |  #19  
Üye
65 mesaj

:) silmeyeceğim

eftimun
11-10-2009, 23:44   |  #20  
Üye
65 mesaj
Alıntı: KaaN96  
Yav rezil olduk ya.iyi bende bu üyeliği artık kullanmam.Tüh! gitti 198 mesajım.AğlıyorAkşam akşam hatlar karıştıda o yüzden problem yaşandı.Yoksa ben böyle hata yapmazdım Dil çıkarıyor
canım, internetin hiçbir köşesi bu kadar ciddiye alabileceğin bir yer değil. bak polis olacakmışsın, başarılı da olursun inşallah, göreceksin nasılsa, hayat nasıl bir yer ve neler neler var içinde. daha ne dertler

Banned
11-10-2009, 23:46   |  #21  
Banlandı
1,256 mesaj

İyi o zaman.Silme boşver :)

Ahmet Ertuğrul
12-10-2009, 08:53   |  #22  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Bu konuda envai çeşit kitap da yazıldı. Hiçbirini okumadım ancak birisi bana iddiaları özetleyince safsata gibi geliyor. Bekleyip göreceğiz. Bir arkadaş Kuran'da bahsi geçen alametler daha gerçekleşmedi demiş, ben Kuran'ı da okumadım ama alametlerin Kuran'da bulunmadığını, bunların ulema kesiminin yorumu olduğunu duymuştum güvendiğim bir hocamdan.

Carbon_o7
12-10-2009, 09:26   |  #23  
OP Yıllanmış Üye
112 mesaj
Alıntı: Psychonaut968  

İyi de Dünya zaten Samanyolu'nda değil mi ki?
Samanyolundaki büyük karadeliğe yol alacak :D Yanlış yazmşım pardon

xxömür
30-10-2009, 12:38   |  #24  
xxömür avatarı
Yıllanmış Üye
1,574 mesaj

pek inanmam

dextercan
30-10-2009, 14:23   |  #25  
Yıllanmış Üye
1,624 mesaj

Dini konularda pek bilgim yoktur onun için yorum yapmayacağım ama kendi çapımda birşeyler söylemeye çalışacağım.12000 yıl önce yaşamış bir halkın Matematik,Takvim ve astronomi alanındaki gelişmelerini okudumda şu anda.Bir örnek yazacağım bu kültürün boyutlarını görün diye:Güneş yılını Mayalar 365,2420 olarak belirlemişlerdi; modern astronomiye göreyse güneş yılı tam olarak 365,2422 gündür. Yani dakika ve saniye gibi zaman ölçülerinden yoksun olduğu varsayılan Mayalar’ın hesabı ile modern astronominin hesabı arasındaki yıllık fark yalnızca 17 saniye idi.(Wikipedia dan alıntı)
En ilginçi ise uzaylılarla irtibata geçtiklerine dair iddialar.Hatta bazı yaptıkları taşdan resimlerde uzay aracını kumanda eden resimler çizmişlerdir.Ve anında ortadan kaybolmalarıda bunu cabası.Her ne kadar 2012 kıyamet zamanı gibi söylemlere inanmasamda,Mayalara saygı duymamak elde değil.