Mehmedim Bayrağm Sana Emanet.

Borga-x
13-06-2007, 11:25   |  #1  
OP İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ç A Ğ R I
"MEHMETÇİĞE BİR MEKTUP, BİR BAYRAK" Aşk

Kanaltürk Ulusal Gönüllülerinden Çağrı!  

Yüce Türk Milleti;                              11/06/2007

"Mehmedim ! Bayrağım Sana Emanet !..."

"Ne Mutlu Türküm" diyen sevgili kardeşlerim,

Ben bir TSK mensubuyum, son günlerde artan terör olayları hepimizi etkilediği gibi bizleri de çok derinden etkiliyor. Özellikle mevcut hükümetin duyarsız davranışları, gerekli yasal düzenlemeleri muhtemelen bilinçli olarak yapmamaları, yeterli ve organize bir kamuoyu desteğinin olmaması, İç Güvenlik Harekatında halen görev yapan Mehmetçikleri bizlerden daha fazla etkiliyordur. Buna eminim. Çünkü benzer duyguları yıllar önce bizler de yaşadık.

Bizler sıcak evlerimizde oturup siyasi tartışmalar, seçim hazırlıkları ile meşgul olurken;

Onbinlerce Mehmetçik, gecenin karanlığı ve soğuğunda, karlı buzlu dağlarda, tepelerde, daracık keçi yolarında, sırtlarında ortalama 30-35 kg. teçhizatla, elleri tetikte, dağ bayır demeden, her an ölüme hazır olarak, emperyalistlerin, "vatanımızı bölmekle görevlendirdiği" teröristlerin peşinde koşuyor.

Bu çocukların manevi desteğe şiddetle ihtiyaçları var. Her şehidin; ailesine şehit olmadan önce söylediği, yazdığı,
"şehit olma ihtimali"nden bahseden konuşmalar, şiirler, helalleşmeler; Aslında bölgedeki hemen hemen bütün Mehmetçiklerin bu manevi desteği; hiç olmazsa kendi yakınlarından sağlama ihtiyacının, manevi destek arayışının tezahürleridir.

İç Güvenlik Harekat alanında görev yapan hemen her askerin ; bir şiir defteri, bir günlüğü, evlerine yazılan mektuplarda bazen hayali çatışma anıları vardı. O zamanlar biz genç subaylara bunlar garip gelir, bazen de kızardık. Ama şimdi bunun sebebini çok daha iyi anlıyorum.Mehmetçik Türk Milletini yanında görmek için, desteğini hissetmek için, manevi gücünü arttırmak için, kendince bir yöntem geliştirmiş...

Mehmedimiz aslında çok mütevazıdır.

Komutanlarının yazıp evlerine gönderdiği bir takdir yazısı, silah arkadaşları ve komutanları ile birlikte çektirdiği bir fotoğraf, bir komando andı içmek, "Sen Türk Komandosusun !" denmesi bile onlara çok büyük bir güç vermekteydi.

Bu gün işleri daha zor, kendilerine destek olmayan bir hükümet ve bu hükümet yanlıları tarafından oluşturulmuş bir medya var.

Türk Halkının sağlayacağı manevi desteğin iyi bir organizasyon ile gerçekleştirilebileceğini düşünüyorum.

Böyle bir organizasyonun; ancak sizin gibi vatanını milletini seven kişiler tarafından yapılabileceğine inanıyorum.

Mevcut durumda TSK tarafından terhis olan askerlere sadece yasal mevzuat çerçevesinde bir terhis veya üstün başarı terhis belgesi verilir ve bu yoğunluk içersinde birlik komutanları yapabilirler ise ailelere çeşitli takdir, teşekkür belgeleri gönderirler.

Bu kapsamda bizler ne yapabiliriz.

1. Her Mehmetçiğe bir mektup

2. Her Mehmetçiğe bir Türk Bayrağı

Oturalım, elimize kağıt kalemi alalım; oğlumuza, kardeşimize, sevdiğimize neler söylemek istiyor isek, duygularımızı kağıda dökelim, ekine bir bayrak koyalım ve askeri birlik adreslerine gönderelim

"MEHMETÇİĞE BİR MEKTUP, BİR BAYRAK !"

Bildiğimiz askeri birlik adreslerine ,

askerlik şubelerine,

il jandarma komutanlıklarına,

yakınlarımıza,

tanıdıklarımıza

hiç olmazsa bir mektup gönderelim.

"MEHMEDİM ! BAYRAĞIM SANA EMANET... " diyelim.

Zarfın üzerine adres olarak sadece "MEHMETÇİK" yazacağız.

Altına da adresini ilâve edeceğiz.

Gittiği adreste, mektuplarımız sıra ile komutanları tarafından askerlere dağıtılsın. Eminim ki dağıtılacaktır

Ben bazı adresleri aşağıda vereceğim. Değişik adresleri bilenler, herkesin katılmasını isteyenler, bildikleri başkaca "birlik, kıta, bölük" vb. adresleri eklesin ve bu çağrıyı birbirlerine iletsin.

Türk Milletini yanında görmek isteyen Mehmetçiğe bundan güzel manevi destek olmaz.

EMPERYALİZME KARŞI İLK KURTULUŞ SAVAŞINI BAŞARIYA ULAŞTIRAN BÜYÜK MİLLETİME MİNNET DUYGULARI İLE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Gün; Yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğini kanıtlama günüdür.

İşte bazı adresler !

Komando Tugay Komutanligi Zincidere/ Kayseri

Komando Tugay Komutanligi Bolu

Komando Tugay Komutanligi Siirt

Komando Tugay Komutanligi Tunceli

Dag ve Komando Tug. K.ligi Hakkari

23 .J.Sinir Tumen K.ligi Sirnak

J.Komd . Tb. K.ligi Hozat/Tunceli

J.Ozel Hrk. Grp. K.ligi K.ligi Tunceli

51.Mot . P.Tug.K.ligi Hozat/Tunceli

Ic Guvenlik A.K.ligi Kiği/Bingol

Ic Guv. Tug. K.ligi Şırnak

P.Tug . K.ligi Ercis/Van

Dag. Komd. Tug. Ic. Guv. Tb. K.ligi Yuksekova/Hakkari

Mot. P.Tug. Bingol

Ic Guv. Tug. K.ligi Adakli/Bingol

Mot. P.Tug. Lice

Mot. P.Tug. Silopi

Mot. P.Tug. Sarikamis

Dostlar,
Sırtında 30 kiloluk yük, elinde silahıyla, gece gündüz dağlarda nöbet tutan, emperyalistlerin sinsi ve hain planlarına karşı, ölümü göze alan bu evlatlar hepimizin...

Bu günlerde yanlarında olmayacağız da, ne zaman olacağız.

Onlar bizim çocuklarımız !

Gencecik,fidan gibi; kıyamadığımız...

Bizler için,

bu vatan için,

gecenin ayazında,

güneşin kavurucu sıcağında,

sınır boylarında görevdeler.

Adını bilmediğimiz, yüzünü görmediğimiz çocuklarımıza, dinlenme anlarında, mektuplarımızla yoldaş olalım, destek olalım, moral verelim, yazdığımız cümlelerin içine sevgimizi, minnetlerimizi, dualarımızı yerleştirelim...

Sevgili dostlar bu güzel çağrıyı ulaşabildiğim her yere yollamaya çalışacağım. Lütfen sizlerde destek veriniz ve bir Mehmedimize mektup yazınız:

"Mehmedim ! Bayrağım Sana Emanet !..."

ONLARA CANIMIZ FEDAAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkışAlkış

Bu mail bana az önce geldi.Aslında bana forwardlanan mailleri hiç kaileye almam ama bu başka.. yapabileceğimiz bir şey varsa yapalım. Bu ülke için canını vermeye hazır Türk evlatları var onlara destek olalım. Daha olmazsa komutanlık adresleri bilenler varsa buraya yazabilirler

Son Düzenleme: Borga-x ~ 13 Haziran 2007 11:53
hamza123
13-06-2007, 12:19   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
991 mesaj

arkdaşım
ISPARDA EĞRİDİR DAĞ KOMANDO LARINIDA UNUTMAYALIM

Borga-x
13-06-2007, 12:30   |  #3  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

Demek takım kurup oynatmak mehmetçiklerden daha çok ilgi çekiyor

Zülfikar
13-06-2007, 12:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
135 mesaj

çok duygu yüklü gerçekten..Ağlıyor
mümkün olduğunca çok forward edilmesinde yarar var.
Meydanlarda toplu yürüyüşler yapmaktansa onlar için ne düşündüğümüzü ne hissettiğimi manevi olarak bilmeye ihtiyaçları var.Bunlara duyarsız değiliz. eşimizin,çocuğumun namusunu şerefini bekleyen insanlar onlar.Bizler için dağlarda soğukta aç susuz beklerken biz sıcacık evlerimizde oturup türkiye'nin gündeminde tutulan saçma sapan haberleri izliyoruz.saçma sapan şeylerle uyutuluyoruz.Bu vatan hepimizin.Hayatını kaybeden her şehit bizlerden biri bugün dostumun eşi,kardeşi,oğlu ise yarın benim eşim,kardeşim,oğlum...hiçbir farkı yok...

hamza123
13-06-2007, 12:35   |  #5  
Yıllanmış Üye
991 mesaj
Borga-x
Demek takım kurup oynatmak mehmetçiklerden daha çok ilgi ç
YOK NE ALAKASI VAR YAW

hamza123
13-06-2007, 12:38   |  #6  
Yıllanmış Üye
991 mesaj

MEHMETÇİK ŞEHİT OLUR NURLANIR GAZİ OLR ONURLANIR...
Temsilcilikler
TSK Mehmetçik Vakfı Genel Müdürlüğü
Nasuh Akar Cad. 22 nci Sok. No: 28  Balgat / Ankara
Tel    :  0.312.284 19 70-71
Faks :  0.312.284 19 73

İstanbul Temsilciliği
Plaj Yolu, Tan Apt. No:19/4  Caddebostan-Kadıköy/İstanbul
Tel    :  0.216.369 66 22
Faks :  0.216.369 6757

İzmir Temsilciliği
Talatpaşa Bulvarı Olgun Apt. No: 34/1 Alsancak / İzmir
Tel/Faks:  0.232.464 66 66

Adana Temsilciliği
Reşatbey Mah. 5 Ocak Cad. Naşal Pat. No: 3/B-1 Seyhan / Adana
Tel/Faks:  0.322.457 26 27      

Son Düzenleme: hamza123 ~ 13 Haziran 2007 12:42
hamza123
13-06-2007, 12:43   |  #7  
Yıllanmış Üye
991 mesaj
KusTaH
13-06-2007, 13:08   |  #8  
Yıllanmış Üye
131 mesaj

çok duygu yüklü bir yazı . ama hükümetin duyarsız kaldığına katılmıyorum. derin konular bunlar. siyasi bir forum olsaydı orda düşüncelerimi yazardım. benimde kardeşim batman da asker . ağustosda Allah izin verirse teskere alacak . ben hükümetimizin terör konusunda TSK ile uyum içinde çalıştığını düşünüyorum.

hamza123
13-06-2007, 13:12   |  #9  
Yıllanmış Üye
991 mesaj

Arkdaşın dediğinde doğruluk payı var ama tam değil hükümet AB girmek için sesini çıkarmıya çıkarmaya ülke gidecek neyse güzel konu

Borga-x
13-06-2007, 16:14   |  #10  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj
Zülfikar
bildiğiniz gibi arkadaşlar mektupların hepsi inceleniyor orda.Kötü niyetli insanlar olabilir diye.Düşünsenize bunu yapmak bir bakıma teröre sızmak için açık bir kapı olmaz mı Emin değil yani herkes bizim gibi iyi niyetle mektup yazmaz hainler olur içerde bilmem ne fırsattan istifade o kadar fazla mektubu inceleyemediler diyelim kötü niyetliler bilgi sızdırdı mesela.
bak bunu anlamadım bıraz daha açarmısın

Borga-x
13-06-2007, 17:00   |  #11  
OP İlk Maestro
11,767 mesaj

Bence baya bır abarttın.Askere mektup yollıcan askerde sana bılgı mı verecek.Hangı askerın nerde görev yaptıgını biliyormu pekı mektubu yollayan. Zaten bütün mektuplar kontrol edılmeden askere verılmez sen merak etme (yazıcı olarak yaptım ordan bılıyorum).Gönül rahatlıgı ıle herhangı brı asker kardeşimize moral olsun dıye mektup yollabılırsınız. Ben aksam eve gittigimde yazacagım...

Zülfikar
13-06-2007, 17:28   |  #12  
Yıllanmış Üye
135 mesaj
Borga-x
Bence baya bır abarttın.Askere mektup yollıcan askerde sana bılgı mı verecek.Hangı askerın nerde görev yaptıgını biliyormu pekı mektubu yollayan. Zaten bütün mektuplar kontrol edılmeden askere verılmez sen merak etme (yazıcı olarak yaptım ordan bılıyorum).Gönül rahatlıgı ıle herhangı brı asker kardeşimize moral olsun dıye mektup yollabılırsınız. Ben aksam eve gittigimde yazacagım...
komplo teorimi geri alıyorum :) ne demek istediğimi anlatamadım yine...

root1907
15-06-2007, 17:02   |  #13  
root1907 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
231 mesaj

Artık konumlar ve güçler öle bir duruma gelmişlerki kahramanca savaşmak denen birşey kalmamış şerefsiz pkk bizimle savaşmıyorki bizden kaçıyor resmen adamlar dağların yarısına mayın döşemiş bırak dağları artık önlerine gelen heryere mayın döşüyörlar, şehit olan erlerimiz komutanlarımızın yarısı mayın belasından dolayı şehit düşmektedir, bunun tek çözümü vardır karşımızdaki şerefsiz düşman belidir ve saldırma taktikleride bellidir devletimizin bu konuda kesiyi açması gerekir ve son sistem mayın arama tarama cihazlarının orduya mensup edilmesi gerekmektedir, ben askerliğimi şırnakta yaptım 2004 yılında ellerimizde küçücük bir mayın cihazı oda zaten en önde devam ediyor öle allaha emanet gidiyorsun dağda ee haliyle mayına basarsın mayına basmanın ve mayın tuzağına düşmenin askeri eğitimsizlikle veya savaştekniklerini bilmemekle falan bir alakası yok bu iş teknoloji işidir  getirin verin bakalım son sistem cihazları ordumuza 1 km öteden araç konvoyla giderken yollardaki mayınları falan tespit etsin bakalım bu cihazlar bak o zaman pkk denen adi şerefsiz karaktersiz düşman o zaman emellerine ulaşabiliceklermi ve çareyi tamamiyle kaçmakta bulucaklar o zaman ,çünki şuanda şerefsizlerin tek silahı mayın. allah ordumuzu ve askerlerimizi korusun inşallah.

oguzhan80
28-06-2007, 01:33   |  #14  
Taze Üye
0 mesaj

"Her Mehmetçiğe Bir Mektup" sanal ortama taşındı

Askerde yakınları olanlara, şehit ailelerine ve tüm Türk Milletine: Kısada olsa bir mesaj bırakın mehmetçiğe yanında olduğumuzu gosterelim! Türk Milletini yanında görmek isteyen Mehmetçiğe bundan güzel manevi destek
olmaz:

Bu kampanyada desteğinizi esirgemeyin!! Gün, Yüce Türk Milletinin birlik ve beraberliğini kanıtlama günüdür!!