Merhaba Chip Ailesi Acil yardıma İhtiyacım Var..

fırat1403
21-07-2013, 22:12   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

öncelikle herkeze merhaba arkadaşlar acil yardımınıza ihtiyacım var internet sitelerinden video açamıyorum  bilgisayar hemen kapanıyor (mavi ekran veriyor) lütfen yardım edin neden olablir.Ağlıyor  tüm driverler güncel hepsini  directx 9 fln ne varsa yükledim  ama hala açamıyorum ltfen acele yardım

İŞLETİM SİSTEMİ

İntel Pentium C870 3.10 ghz.  4.00 GB Ram ATI Radeon HD 4800 Series

(Windows 7)

tknsyen
21-07-2013, 23:20   |  #2  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 44
443 mesaj

bunun birçok nedeni olabilir oyunlarda mavi ekran hatası veriyormu peki?

murat5038
21-07-2013, 23:53   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Sıcaklıkları kontrol et çoğunlukla nedeni budur. Driver equal veriyordur. tknsyen mavi ekran aldığını parantezde yazmış.

Aida64 ile sıcaklıkları kontrol et.

fırat1403
22-07-2013, 18:00   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

tknsyn kardşm oyunlarda hiç bir hata almıyorum ancak video açarken mavi ekran veriodu şmdi bişi oldu tam olarak anlamadım artık onuda vermiyor.Ama bazı videolarda hala verio özellikle oyun reklamlarında oyun sitelerine girişte bazen verio tam olarak nedenini anlamadım.Dediğim gibi flash player indirdim java indirdim directx9 kurdum artık hepsinde vermiyor sadece bazılarında veriyor.

Murat Kardşm şimdi aida64 ü indiriorum peki onu indirince ne işe yarıyacak??

tknsyen
22-07-2013, 19:17   |  #5  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
Alıntı: fırat1403  
tknsyn kardşm oyunlarda hiç bir hata almıyorum ancak video açarken mavi ekran veriodu şmdi bişi oldu tam olarak anlamadım artık onuda vermiyor.Ama bazı videolarda hala verio özellikle oyun reklamlarında oyun sitelerine girişte bazen verio tam olarak nedenini anlamadım.Dediğim gibi flash player indirdim java indirdim directx9 kurdum artık hepsinde vermiyor sadece bazılarında veriyor.

1. kardeşim ekran kartının Microsoftun WHQL logolu driverini indireceksin. ekran kartının whql logolu olup olmadığını çalıştır dxdiag yaparak ekran bölümünden anlayabilirsin sorun varsa notlar kısmında yazar.

2. bilgisayarında birden fazla medya oynatıcısı varsa codec çakışması olabilir

3. Bilgisayarında codec yüklü değildir

ekran kartının tam olarak marka ve modelini yaz bakayım bulabilirim belki. codec çakışmasından dolayı hata veriyorsa büyük ihtimal öyledir.

http://support.microsoft.com/mats/video_freezes_or_crashes/tr

bu linkten bir onarım gerçekleştir çakışma varsa kesin bulur ve düzeltir. ayrıca medya oynatıcı olarak birtaneden fazla kurma ben klıte codec basic ve gom player kullanıyorum.

bilgisayarında codec yüklü değilse klıte codec pack muhakkak kur

Son Düzenleme: tknsyen ~ 22 Temmuz 2013 19:22
fırat1403
22-07-2013, 20:42   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

tknsyn arkadaşım 1. adımı pek anlamadım dx diag çalıştırdım hiç birinde sorun bulmadı 3 adımı yapınca düzeldi tşkr ederim herşey için gerçektençok yardım oldunuz tşkrlr Beğendim

murat5038
22-07-2013, 22:05   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Aida indirince ne yapacağını yazdım sıcaklıkları kontrol et yazdım. Algılayıcıdan kontrol edip resmini paylaş.

C:windows/minidump içindeki dosyaları bir yere upload edip linki burada paylaş. Sorun tekrar çıkacaktır onun için bu istediklerimi sorun çıktığında vermiş ol.

tknsyen
22-07-2013, 22:24   |  #8  
tknsyen avatarı
Yıllanmış Üye
443 mesaj
tknsyn arkadaşım 1. adımı pek anlamadım dx diag çalıştırdım hiç birinde sorun bulmadı 3 adımı yapınca düzeldi tşkr ederim herşey için gerçektençok yardım oldunuz tşkrlr Beğendim
sorunun çözüldüğüne göre önemli değil kardeşim...