Merhaba

Blacklabel
08-08-2011, 14:05   |  #1  
Blacklabel avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
90 mesaj

Merhaba arkadaşlar ben web site işine başlamak istiyorum ama bununla ilgili cok fazla ayrıntılı bilgim yok. nereden başlamalıyım normal bir site nasıl yapabilirim bu siteleri yaparken içine bazı kodlamalar yazmalımıyım yoksa host alıpta sadece biz mi düzenleme yapmalıyız kafam cok karısık yardımcı olursanız çok sevinicem bişeylere doru yerden başlamak istiyorum şimdiden teşekkürler..........

dasti
08-08-2011, 14:14   |  #2  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj

hosting ve domain alarak yaptığın siteyi yüklemen gerekir. ayrıca kodlama yaptığın işe göre değişir sadece hazır temalar indirerek sadece içeriğini güncelleyebilir ve birkaç yerini düzenlersin istersen sıfırdan yazabilirsin. Yazarsan html den başlayabilirsin asp, php, ya da asp.net kullanabilirsin. Ama artık günümüzde bunların hepside birer dal haline geldi. sadece web sitesi yapcam demiyor insanlar. Asp de yapcaksan aspciyim diceksin ya da asp.net te yapcaksan as.net ciyim diceksin :) ya da flashla photoshopla yapabilirsin. Kafanı karıştırmak istemem ama kendine güveniyosan hepsinden bir parça öğren derim :) yok ben almiyim diyorsan da yol yakınken geri dön :)

Blacklabel
08-08-2011, 14:24   |  #3  
Blacklabel avatarı
OP Üye
90 mesaj

tamam çok güzel anlattın ama şöle bişey var ben bu asp.net yada asp'de bu kodlamaları nerden kullanabilirim ve ne için kullanabilirim içerik kafamı karıstırıyo  demek istedim site içi nerelerde kullanabilirim ? :S

CapsLk
08-08-2011, 14:42   |  #4  
Taze Üye
3 mesaj

Kardeşim bu wep sitesii basitbidurum gibi geliyorsa gözüne yanılıyorsun şöyle açıklıyım istersen
Asp
Asp.net
Php
flash
dream
bunların hepsi ayrı bi yazılımdır.. senin için önemli olan hangisi Güvenlikmi
görünüş yani tasarım mı Yoksa 2 si bi karışık olsun mu diyorsunn .. Genellikle yapacagın sitenin açısına  göre değişir ..ama ben okulunu okudum  sana derimki. Hiç bulaşma  bulaşcaksanda  Baya ama baya Asılman Gerekecek..

Son Düzenleme: CapsLk ~ 08 Ağustos 2011 14:44
dasti
08-08-2011, 15:15   |  #5  
dasti avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,963 mesaj
Alıntı: Blacklabel  
tamam çok güzel anlattın ama şöle bişey var ben bu asp.net yada asp'de bu kodlamaları nerden kullanabilirim ve ne için kullanabilirim içerik kafamı karıstırıyo  demek istedim site içi nerelerde kullanabilirim ? :
şimdi asp ve asp.net ikisi birbirinden çok farklıdır. asp de bir üyelik sistemi oluşturmak için 2-3 sayfa kod yazarsın ama asp.net te üyelik sistemini sürükle bırak iki düzenleme yaparsın kodda olur biter iştir. onun için sen eğer bunlar arasından tercih yapacaksan asp.net seç hem asp de yapacağın hamallığı burada yapmazsın. sayfalarca kod yazmak durumunda kalmazsın yani ;)

Ayrıca nerelerde kullanabilirsin. çok basit bir örnek veriyim asp.net ile ilgili bugün birçok alışveriş sitesi tasarlanıyor. ürün listeleme, satın alma, üyelik sistemi vs asp ve asp.net ile yapılmakta. Diğer arkadaşımızında dediği gibi nerde ne amaçla kullanacaksın önemli olan senin bunu kullanacağın yer. ya da ne yapacaksın ona göre yardımcı olalım.

Blacklabel
16-08-2011, 11:17   |  #6  
Blacklabel avatarı
OP Üye
90 mesaj

Beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar :)