messenger de sesli görüş me problemi

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
jaja
23-02-2004, 15:40   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

bilmiorum doğru yeremi yazıorum ama benim msn messenger de sesli görüşme problemim var görüşmeyi onayladıktan sonra kendiliğin de n kapanıo ne yapmam gerkio acaba

hasanyasin
23-02-2004, 23:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bu kendiliğinden kapanma değil de, başlayamama problemi olmalı. Messenger, bazı firewall'lar ya da ISP'lerin ağ sistemleri üzerinden iletişim kurmakta başarısız olabiliyor. Sesli iletişimde ben de bir çok arkadaşımla sorun yaşadım. Görüntü paylaşımı konusunda ise bir problemle karşılaşmadım.

Bunu çözebilmeniz için yapılması gerekenler sizin dışınızda şeyler olabilir. Yani müşterisi olduğunuz ISP servisinden ya da görüşmek istediğiniz arkadaşınızın bağlı olduğu ağlardan kaynaklanıyor olabilir. Yapabileceğiniz şey, farklı programlar kullanmayı denemek olmalı. ICQ ses konusunda daha başarılı. Bir de Skype vardı, Kazaa'nın üreticilerinden. Sesli görüşme sağlayan bir sürü yazılım var. Biraz deneyin. ICQ da olmazsa, Skype'ye mutlaka bakın...

jaja
24-02-2004, 16:29   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

ok şöle desem burda 512 k adsl var win98 işletim sistemi bilgisayarlar ağ ile birbirine bağlı easycafe kullanıoz

hasanyasin
24-02-2004, 18:37   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Sevgili jaja,
Ben de ADSL kullanıyorum ve messenger'la sesli iletişim hiç kuramadım. ICQ deneyebilirsiniz. Eğer internet cafenizdeki kullanıcılar için ICQ uygun olmaz derseniz, size Skype'yi öneriyorum şiddetle... Bir bakın, hiç sorun yaşamazsınız:

Brigand
19-03-2004, 11:03   |  #5  
Yıllanmış Üye
145 mesaj

Bi de netmeeting deneyin

aragorntheelessar
22-03-2004, 15:41   |  #6  
Yıllanmış Üye
268 mesaj

peki messengerlarınız sesli görüşmeyi destekleyen sürümleri varmı sizde??

istanbullu2001
03-10-2004, 15:23   |  #7  
Yıllanmış Üye
160 mesaj

selam arkadaslar sanirim sizde benim gibi sorun yasamktasiniz sorun suradan kaynaklaniyor bu firewal olan conpütorlerde bu cok oluyor onun icin bunu asmanin yolu yani chat yapacaksaniz sesli ve goruntulu messenger sorun yapiyor ama  size sunu tavsiye ederim   YAHOO- MESSENGER  bu sorunu yapmiyor saygilar