Messenger hayatımızı nasıl değiştirdi?

CHIP Online
25-07-2009, 14:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Messenger hayatımızı nasıl değiştirdi? Eskiden ofislerde yasaklanan araç şimdi neden destekleniyor?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/mess ... gistirdi_14161.html

Resimlerle: Windows Live için en pratik ipuçları...

Daha önce yaptığımız haberde Windows Live Messenger'ın 10. yaşında şaşırtan gerçeklere yer vermiştik. İnsan bazen gerçekten de Windows Live Messenger, IRC, ICQ, Skype ve benzeri anında mesajlaşma imkanları olmadan önceki yaşam tarzımıza şaşırıyor. İletişim ve yaşam alışkanlıklarımız değişti.

Sıradan kullanımın ötesinde Messenger gibi anında mesajlaşma yazılımları günümüz iş yerlerinin standart araçları haline geldi. Çalışanlar gürültü yapmadan, çalışma ortamını rahatsız etmeden, hızla birbirlerine mesaj yolluyor, anında cevap alıyor. E-posta da şüphesiz bu iş için kullanışlı ama anında mesajlaşma kadar değil. İşte bu yüzden GMail'in GTalk ve artık Hotmail'in de yeni Windows Live Hotmail'i var. Bu konudaki detaylı haberi ve GTalk-Windows Live Hotmail özelliklerini buradan okuyabilirsiniz.

Tüm konu: Messenger hayatımızı nasıl değiştirdi?

Resimlerle: Windows Live için en pratik ipuçları...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Çalışırken Messenger kullanıyor musunuz?

H@ckerCesur
25-07-2009, 16:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Bilgisayarcı olduğum için tüm işler nerdeyse msn üzerinden dönüyor... En kıcık oldugum da insanların yardım istemesi. Bazen bunaltıyorlar.
Yardım edince binbir yalakalık.
İşin olursa ya da yardım etmek istemezsen de kırılmalar darılmalar bazen de küfürler.

Yüzlerine söylüyorum artık çıkarcısınız diye. Bu defa da kötü oluyorlar.
keşke hiç olmasaydı bu tarz şeyler.