messengerİM HATA VERİYOR

HPQ-User
05-07-2009, 12:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mumi sormuş:
messenger de oturum açtıktan sonra '' windows live communications platform '' bir sorunla karşılaştı diye bi uyarı çıkıyor ayrıntılarda ''appname wlcomm.exe''  '' modname :nmdfgds0.dll gibi yazılar varkapatınca da msn de kapanıyor sistem geri yükleme yaptım olmadı,tüm messenger ve ailesini 2 kez kaldırıp tekrar kurdum aynı hatayı yine verdi .

sebebi nedir ve bu durumdan nasıl kurtulurum yardımlarınız için şimdiden teşşekkürler..

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
laptop kullanıyorum acer 5570z modeli

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; InfoPath.1)

meYra_Su
05-07-2009, 12:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
137 mesaj

messengeri kaldırdığınız zaman tüm klasörlerinide silmeniz gerekiyordu tekara aynı klasöre kurmuşsanız aynı hataları vermesi normal bunun dışında anti malware türü programlarlada tarama yapmanızda fayda var.

kopuKÇocuk
05-07-2009, 13:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
970 mesaj

mesengeri your uninstaller veya revo üninstaller ile gelişmiş modda silim.daha sonra ekrar kurun.
eğer bunlar bir işe yaramazsa arkadaşın dedği gibi anti-malware ile sisteminizi taratın herhengi bir truva atı felan olabilir.
yinede bi değişiklik olmazsa format atın yada başka bir mesajlaşma yazılımı(örn:Skype) yükleyin.

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 13:29   |  #4  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

sıstemı guncel guvenlık programı ıle taratın kıs2009 onerırım.bılmedıgın anti-malware programını yukleme bunlar guvenlık yazılımı altında bır suru sahte dolandırı programlar var.
 bı bunu dene olmaz ıse tekrar bızı bılgılendır :
eger wındosun varsayılan teması dısında bır tema kullanıyorsan ılk basta wındowsun varsayılan temalarına sec temalarda sorun yaratabılıyor. daha sonra su yolu ızle
lıve msn yı pc den kaldır bunu yapman ıcın
* baslat / calıstır / appwiz.cpl yaz tamam de
* acılan pencerede lıve messenger ı  bul ve programı kaldır
bu ıslem bıttı sımdı gecıcı dosyalrı sılmede ıs
* baslat / calıstır / cleanmgr  yazıp tamam de
* C: surucusunu secıp tamam de ıslem bıraz surecek (1-2 dk)gıbı beklemenız gerekır
* Disk Temizleme ekranında 'Karşıdan Yüklenen Program Dosyaları, GeçiciInternet Dosyaları, Geçici Dosyalar, Geçici Çevrimdışı Dosyalar veÇevrimdışı Dosyalar' seçeneklerini işaretleyin ve iki kez Tamam tuşuna bas...
sımdıde lıve messenger a aıt olan onbellek dosyalarını sılmege geldı
* baslat / calıstır / cmd  yaz tamam de
ondan sonra acılan dos sayfasına sunları eksıksız yaz
del "%USERPROFILE%\Application Data\Microsoft\IdentityCRL"
del "%ALLUSERSPROFILE%\Application Data\Microsoft\IdentityCRL"
del "%USERPROFILE%\Local Settings\Application Data\Microsoft\Windows Live Contacts"<>
del "%USERPROFILE%\Contacts"

dedıgım gıbı ılk  basta teman farklı ıse wındowsun varsayılan teması olarak ayarla oyle dene kurmayı msn yı

meYra_Su
05-07-2009, 13:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
137 mesaj
Alıntı: _eFeKenTLi_  
sıstemı guncel guvenlık programı ıle taratın kıs2009 onerırım.bılmedıgın anti-malware programını yukleme bunlar guvenlık yazılımı altında bır suru sahte dolandırı programlar var.
Bir kere kıs 2009'a ve versiyonlarına hiç gerek yok normal güncel bir antiylede taratsa olur ayrıca malwarebytes antimalware'i tarama için kullanabilirsiniz.

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 13:49   |  #6  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: Jeepers Creepers  
Bir kere kıs 2009'a ve versiyonlarına hiç gerek yok normal güncel bir antiylede taratsa olur ayrıca malwarebytes antimalware'i tarama için kullanabilirsiniz.

sen benım ne demek ıstedıgımı anlamadan karsılık yazmıssın ustelık burası bır cozumleme yerı .benım anlatmak ıstedıgım sahte solandırıcı antimalware programları var demek ıstedım  bunlardan bırı
AVG Anti-Malware  bu cesıtlı vırusler buldugunu ıddıa edıp sılmeye geldıgınde senden  lısanslı urunu almanı ıstıycek . ve bunun gıbı cesıtlı sozde guvenlık programları var var ustelık cozumu yazdım bu konuda tartısmak ısterım konunun surukleyıcı olması ıcın burda sorun guvenlık yazılımı degıl okey arkadasım.

meYra_Su
05-07-2009, 14:04   |  #7  
Yıllanmış Üye
137 mesaj

solandırıcı değil => dolandırıcı

Sakin ol biraz Ağzı kulaklarına varıyor boşa heyecan yapma sen çözüm yazdın da biz yazmadık mı burada benim lafımın üstüne söz söyleme tarzı hareketler yanlıştır ben senin ne yazdığını çok iyi anladım ama KIS'e gerek yok ve benim önerdiğim Anti malware programı Malwarebytes'ti sanırım onun ne olduğunu biliyorsundur.
Günümüzde fazla aptal kalmadığına görede kimse önüne gelen Antimalware'e yüklemez merak etme.

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 14:11   |  #8  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

sen oyle san. ona aptal demek son derece yanlıs olur . bılıncsız kullanıcı malesef cok . burdakı fromda yazılanları hepsını okuyorum ınsalar bılınclı kullandıgı halde bu tur programları yukledıklerını bılıyoruz . guvenlık kısmını acıp o kısmı  a dan z ye ıncele tum yazılan sorun ları de  demek ıstedıgımı sanırım anlarsın o zaman aptal olarak nıtelendırdıgın ınsanların sayısının baya cok oldugunu goreceksın ve bu bır hakaret oluyor ozaman arkadasım. lutfen bu tur paylasım sıtelerınde bu tur kelımelere gerek yok. he sen demıyorsun bunlar aptal ama oyle bır cumle kı bısı dıyemıyorum . daha fazla uzatmaya gerek yok konu dısına cıkıyor ozelden mesaj atabılırsın.

kopuKÇocuk
05-07-2009, 15:37   |  #9  
Yıllanmış Üye
970 mesaj

herkesin fikrini savunması güzel ama başkalarının fikirlerine saygı duymaması kötüdür...

bu arada mumi arkadaşımızda malware byts anti-malware ile sistemini taramanı öneririm.bu arada malwarebyts anti-malware free bir yazılımdır.
(şahsen kendim kullanıyorum memnunum__acil durumlarda ilk olarak eset'e sonra ise malwarebyts'a taratıyorum.

_eFeKenTLi_
05-07-2009, 16:06   |  #10  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj
Alıntı: Jeepers Creepers  
Bir kere kıs 2009'a veversiyonlarına hiç gerek yok normal güncel bir antiylede taratsa olurayrıca malwarebytes antimalware'i tarama için kullanabilirsiniz.
Alıntı: kopuKÇocuk  
herkesin fikrini savunması güzel ama başkalarının fikirlerine saygı duymaması kötüdür...

bu arada mumi arkadaşımızda malware byts anti-malware ile sistemini taramanı öneririm.bu arada malwarebyts anti-malware free bir yazılımdır.
(şahsen kendim kullanıyorum memnunum__acil durumlarda ilk olarak eset'e sonra ise malwarebyts'a taratıyorum.

bu fıkre katılıyorum .halbukı mumı arkadasımızın soruna kesın cozum verdım bu konuda arkadas benım onerdıgım guvenlık programına takmıs .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 05 Temmuz 2009 16:07
king978
05-07-2009, 21:05   |  #11  
Yeni Üye
31 mesaj

msn başa bela ya :S varlığı sorun bunun