Microsoft 5 ülkeye MSN'i yasakladı!

CHIP Online
24-05-2009, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Microsoft tam 5 ülkede MSN kullanımını yasakladı. İşte o ülkeler ve yasağın nedeni...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... asakladi_12951.html

Resimlerle: Windows Live için en pratik ipuçları...

Microsoft'un en popüler hizmetlerinden biri olan Windows Live Messenger ya da daha popüler adıyla MSN artık beş ülkeye yasak. ABD hükümetinin Dış İşleri Bakanlığı'nın düşman veya ABD'nin ulusal çıkarları için tehdit oluşturduğunu söylediği bu beş ülkeye Microsoft da tavrını ücretsiz MSN hizmetini durdurarak gösterdi. Artık MSN kullanamayacak olan ülkeler şunlar: Küba, Suriye, Sudan, İran ve Kuzey Kore.

ABD hükümeti de bu beş ülkeye farklı ticaret ve ekonomik kısıtlamalar veya ambargolar uyguluyor. Microsoft resmi olarak uygulamaya geçirdiği bu yasağını doğruladı ama tam olarak sebebini açıklamadı. Bu ülkelerin en popüler sohbet programı olan MSN'den ne süre ile mahrum kalacakları da açıklanmadı.

Tüm konu: Microsoft 5 ülkeye MSN'i yasakladı!

İzleyin: Windows her yerde!

Resimlerle: Windows Live için en pratik ipuçları...

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu yasağı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Kapalı Hesap (76993)
24-05-2009, 12:38   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
1,382 mesaj

Microsoft da siyasete karıştı hadi hayırlısı.

Süleyman.
24-05-2009, 12:41   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

İtici buluyorum.

Banned
24-05-2009, 12:44   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Aynı bizim mahkeme yasaklı engellemelerdenrahalıkla kurutulduğumuz gibi onlarda alternatif yöntemlerle kurtulurlar. Microsotfta geince ürünleri dünyada /95 oranında kullanılan bir firma böyle tavır takınması aslında onun bir dünya firması değilde taraflı siyasi bir şirket olduğunu gösterir. Windows 7 çıkınca lisanslı kulanamayı düşünüyorudum, gayri kurban ederim tek kuruşumu bile.

AkyüzCan
24-05-2009, 12:52   |  #5  
Yıllanmış Üye
278 mesaj

SinirliKesinlikle katılmıyorum...Ülkeler arası siyaset çok farklıdır o ülkede yaşayıp da o siyasete ve de yönetime zaten taraf olmayan hatta muhalif insanlar çok daha farklıdır.WLM kullanımı o ülkerde yasaklandı cezalanan kim ??? o ülke hükümetleri ya da yönetim biçimlerimi ne ilgisi var; orada yaşayan insanlar...Sivrisineklerle mücadele bataklık kurutmaktan geçer sivrisinek öldürmekten değil...

Son Düzenleme: AkyüzCan ~ 24 Mayıs 2009 12:56
OnlyMann
24-05-2009, 12:54   |  #6  
OnlyMann avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
2,779 mesaj

zamanla değişik bahaneler bulup ücretli yapmanın alt yapısını oluşturma çabası olarak görüyorum. bakarsınız bize bile yasak olur. biz şunu istedik vermediniz size de yasaklıyoruz derlerse şaşırmamalıyız.

mustafaasil66
24-05-2009, 13:12   |  #7  
Yıllanmış Üye
373 mesaj
eltahir
İtici buluyorum.
BeğendimSinsi

alpbilgekagan
24-05-2009, 14:21   |  #8  
Yıllanmış Üye
111 mesaj

Bu olay gösteriyor ki milli hamleler yapmak gerekiyor. Herşeyden Telekom ermenilerden geri alınmalı ve milli internet ağı kurulmalı. Daha sonra Windows'tan daha üstün olacak bir işletim sistemi üretilmeli. Ayrıca Bu bu milli işletim sistemine sınırsız program desteği verilmeli. Aksi takdirde bir gün biz bilgisayar başında otururken amerikan askerleri kapımızı kırıp içeri girecektir...

Mustafa Can
24-05-2009, 14:56   |  #9  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

para olsa telekomu ben satın alcam altın kablo döşettircem

Süleyman.
24-05-2009, 14:59   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj
Mustafa Can
para olsa telekomu ben satın alcam altın kablo döş
Helal Mustafa Can... AlkışBeğendim

barguti
24-05-2009, 15:00   |  #11  
Yıllanmış Üye
168 mesaj

Windows'tan daha üstün işletim sistemleri hali hazırda var. Ama ne oluyor insanlar "yok abi şöle yok abi böle" diyerekten windows kullanmaya devam ediyor Maykropust'ta istediği gibi at koşturuyor.
Dünyayı ele geçirecek teknolojiye ve güce sahip bu efendiler adam gibi dosya kopyalama süresini  bile tahmin  edemiyorlar , ama buna rağmen bir çok kesim tarafından "dünyanın en iyisi windows" PEH!

binbir takla atıp kesip kesip bişey bırakmadığı sürümüne bile 100 $ ' dan fazla isteyen bir firmaya para yetirmek ayıptır günahtır kimsede ahkam kesmesin orjinal kullanmalıyız diye.

Linux dağıtımlarının günümüz insanlığı için fazla olduğunu düşünüyorum , insanlık o tip bir paylaşım organizasyonunu hak etmiyor!

Forza Bjk
24-05-2009, 15:04   |  #12  
Üye
86 mesaj

Şöyle düşünelim, devlet dairelerimizin çoğunda windows kullanılıyor. ve svchost.exe ile bilgisayar internete sürekli bağlı. Türkiye'yle Abd savaşı çıkarsa MS kesinlikle bunu kullanır. Hiç olmadı Güncelleştirme cart curt ayağına loggerla donatır. MS Abd'nin kendisidir. MS Xbox360'ları Military Pack adı altında orduya yok denilecek fiyattan sundu mesela. Global bi şirketten uzak.

Semih Özyurt
24-05-2009, 15:12   |  #13  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,748 mesaj

valla ben cnet türkiyede okudum fakat alternatifler şimdiden geliştirilmiş şöyleki msn.com'a giriş yapıp ülke bölge seceneklerini degiştirilip giriliyormuş ama ne kadar doğru bilemem

MEHMETBEKTAS
24-05-2009, 17:44   |  #14  
Taze Üye
4 mesaj

bence çok saçma

PcMaKeR
24-05-2009, 18:04   |  #15  
PcMaKeR avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
8,935 mesaj

İlk defa microsoftu sevmedim. olmadı bu. hadi diğerlerini geçtim ama irana noluyor.

Tabi Bay Başkan isterse herşey olur.

arda001
24-05-2009, 19:52   |  #16  
Yıllanmış Üye
190 mesaj

microsoftun da amerikanın da bu beş ülkenin de bizden uzak durmasını istiyorum.bunlar dost değil.amerikayı bilirsiniz işte..rusyayla çini de bu beş ülkenin arasına koy...avrupa daha iyi.

Hiper£l£v£nKids
24-05-2009, 20:24   |  #17  
Yıllanmış Üye
2,310 mesaj

Mustafa, senin o kabloları bizim Haydar götürmesin (:

Bu Microsoft denen firma çok öne çıkıyor yakında Türkiye'nin Hiper'i ona gününü gösterecek.(Önde ben tabii ki Kahkaha)

AtoX
25-05-2009, 00:25   |  #18  
AtoX avatarı
Yıllanmış Üye
517 mesaj
barguti
insanlık o tip bir paylaşım organizasyonunu hak etmiyor!
AlkışAlkışAlkış
AlkışAlkışAlkış
AlkışAlkışAlkış

Kapalı Hesap (53751)
25-05-2009, 12:03   |  #19  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

İşte sen bu kadarsın Microyumuşak. Öncelikle ücretsiz MSN'i yasaklayacağına yiyorsa Windows lisansı verme ama olmaz sonra tekelciliğine darbe vurulur değil mi? Devletlerin başındakiler birbiriyle dalaşırken sen gider halkın kullandığı yazılımı yasaklar böyle de siyasete karışırsın. Microsoft düşmanlığı yapmayayım diyordum ama artık bu kararımdan vazgeçip dünyanın bir numaralı yazılımdan öte siyasi taraflı şirketi olduğunu ispatlamış bu firmanın hiçbir yazılımını kullanmamaya şu an itibariyle kesin karar vermiş bulunmaktayım.

barguti
25-05-2009, 14:03   |  #20  
Yıllanmış Üye
168 mesaj
Coşkun OLCA
Microsoft düşmanlığı yapmayayım diyordum ama artık bu kararımdan vazgeçip dünyanın bir numaralı yazılımdan öte siyasi taraflı şirketi olduğunu ispatlamış bu firmanın hiçbir yazılımını kullanmamaya şu an itibariyle kesin karar vermiş bulunmaktayım.
Üstad valla ben kullanmıyorum dicem ama yalan olucak , hep arkadaşlar yüzünden oda Beğenmedim Kameralı görüntülü sohbet yapmak için Mac:Messenger Beta kullanıyorum hatta pre alpha. oda nadir bazen görüşmem gerekiyor. Adium yoksa anlık iletiler için gayet iyi.

Bi ikna edebilsem diğer protokoller için arkadaşları toptan bitircem MSN işini ama millet tutturmuş bir "msn versene" kopmuyorlar bir türlü.

Maykropust'tan bir cacık olmaz ! Bırakın Mac OS ortamını artık Linux'ta bile birçok programın sağlam alternatifi var. Bu ivme devam eder umarım ya da Maykropust bizede yasaklar ortada kalanlardan bi kaç tanesi anlar durumu.

Geriye kalan binler başbakanı dinlesin.

Fattur
25-05-2009, 17:08   |  #21  
Yıllanmış Üye
5,768 mesaj
barguti
Üstad valla ben kullanmıyorum dicem ama yalan olucak , hep arkadaşlar yüzünden oda Beğenmedim Kameralı görüntülü sohbet yapmak için Mac:Messenger Beta kullanıyorum hatta pre alpha. oda nadir bazen görüşmem gerekiyor. Adium yoksa anlık iletiler için gayet iyi.

Bi ikna edebilsem diğer protokoller için arkadaşları toptan bitircem MSN işini ama millet tutturmuş bir "msn versene" kopmuyorlar bir türlü.

Maykropust'tan bir cacık olmaz ! Bırakın Mac OS ortamını artık Linux'ta bile birçok programın sağlam alternatifi var. Bu ivme devam eder umarım ya da Maykropust bizede yasaklar ortada kalanlardan bi kaç tanesi anlar durumu.

Geriye kalan binler başbakanı dinlesin.

mac dedin de mac de amerikan menşeli..

Tartışıyoruz: Bu yasağı nasıl değerlendiriyorsunuz?,

İğrençç!!!