Microsoft: Bir dönemin sonu geliyor!

CHIP Online
10-12-2012, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, bir süre önce allayıp pullayıp, binbir reklamla bize sunduğu bu ürününün fişini çekti mi?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -geliyor_37432.html

Resimlerle: Silverlight iş başında

Microsoft'un Silverlight'ı tarihe gömebileceği uzun zamandır konuşuluyordu. Ve yazılım devi, web tabanlı video araçlarını kullanmak isteyen geliştiriciler için kaynak işlevi gören Silverlight.net sitesini kapatarak işe koyuldu.


Silverlight.net adresine girmek isteyenler doğrudan Microsoft'un MSDN sitesine yönlendiriliyor. Firmanın bu adımı, Silverlight hakkında tartışmaların ve bilgilerin bulunduğu bağlantıların da bozulmasına neden oldu.


Microsoft'tan gelen açıklamada Siilverlight.net'in Ekim sonlarında MSDN'e taşındığı kabul ediliyor. Bozuk bağlantılar konusundaysa sadece, "Neden olduğumuz rahatsızlıktan dolayı özür diliyor ve bu sorunları çözmek için çaba gösterdiğimizi belirtmek istiyoruz" deniyor.


Şimdi kafalardaki soru şu: "Microsoft Silverlight 5'in ardından ürünü daha da geliştirmeye devam edecek mi?" Araçların geleceği konusunda henüz bir bilgi yok. Microsoft bu konuda sadece şu açıklamayı yaptı: "Silverlight 5'i Aralık 2012'de piyasaya sürdük. Silverlight'ı 2021 yılına kadar desteklemeye devam edeceğiz."


Firmanın "desteklemek" derken, olası eklemeler ve geliştirmelerden bahsetmediği açık. Yani Silverlight'ın bir "6. sürümünün" olacağını pek sanmıyoruz.

Tüm Konu: Microsoft: Bir dönemin sonu geliyor!

Resimlerle: Silverlight iş başında

Kaynak: www.chip.com.tr