Microsoft CEO'su Google OS'a Güldü

world_pc
20-07-2009, 10:03   |  #1  
world_pc avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,359 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2009

Microsoft CEO'su Google OS'a Güldü


Microsoft'un şef yöneticisi salı günü dünya pazarına açıklanan bilgisayar işletim sistemleri için planlanan Yeni Google Chrome OS hakkında sorulara sadece gülerek geçiştirmeyi denedi ama ısrarlı sorular karşısında en son yanıtı " İlginç.." şeklindeki kelime ile cevap verdi.
Microsoft CEO'su  Steve Ballmer , şirketi için düzenlediği yeni teknoloji ortakları ile düzenlediği konferansta bu konulara gülerek karşılık verdi.
Chrome OS hakkında " Kim bilir , bu şey nedir " şeklinde yorumlayarak , Kelimeleri dikkatle seçerek " Chrome OS çok ilginç.." şeklinde yorumlar da bulundu.
İphone hakkında yorumlarda da bulunan ceo " İphone çok pahalı  ama akıllı telefon pazarında büyük bir pay sahibi olmuştur " şeklinde yorumlarda da bulundu.
Salı günü özellikle dikkate çarpan nokta ise Microsoft hisselerinin Google Chrome OS yani Google'ın yeni işletim sisteminin açıklamasının hemen sonrasında $23.08 ' dan 15 cent düşmesidir.
Öyle görülüyor ki Microsoft asıl tehditi ne Linux nede Macintosh işletim sistemlerinde görüyor. Açıklanması ile Microsoft hisselerini düşürmeye yeten Coogle OS acaba çıktığı ilk gün nasıl bir atmosfer yaratacak.. Bu soruları zamana bırakıyor , sizlerle beraber gelişmeleri takip etmeye davet ediyoruz.

Son Düzenleme: world_pc ~ 20 Temmuz 2009 10:04