Microsoft cepleri için bu yeni modu düşünüyor

CHIP Online
15-01-2013, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, cep telefonlarında daha önce hiç görmediğimiz bir şeyin peşinde: "Farkedilmeyen mod"

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... usunuyor_38089.html

Resimlerle: Hangi cep, ne kadar konuşturuyor?

Microsoft'un cepler ve tabletler için geleceğe yönelik ilginç fikirler ürettiğini biliyoruz. Şirket'in Haziran 2011'de başvurusunu yaptığı, ancak yeni açıklanan bir patentte "farkedilmeyen mod" adında bir işlevi anlattığı ortaya çıktı.


Böyle bir mod henüz Microsoft tarafından kullanılmıyor, diğer patentlerde olduğu gibi ileride kullanılmasının da bir garantisi bulunmuyor. Orijinal adıyla "inconspicuous mode", telefonun erkan parlaklığının azaltılmasını, seslerin devre dışı bırakılmasını, uyarı ve bilgilerin ekrandan kaldırılmasını sağlıyor. Tarif edilen mod, örneğin sinemada diğer seyircileri rahatsız etmeden cebinizi kullanabilmenizi sağlıyor.


Modu elle açmanın yanında patent, ortam ışığı sensörü ve diğer sensörler yoluyla onu otomatik olarak açmayı da ele alıyor. Örneğin karanlık bir odadaken mod, otomatik olarak etkinleştiriliyor.


Başvurusu yapılan patentin Microsoft'a verilip verilmediği henüz tam olarak bilinmiyor. Bunun yanında yeni özelliğin Windows Phone'a gelip gelmeyeceğini de zaman gösterecek.

Tüm Konu: Microsoft cepleri için bu yeni modu düşünüyor

Resimlerle: Hangi cep, ne kadar konuşturuyor?

Kaynak: www.chip.com.tr