Microsoft desteği kestiğinde ne olacak?

CHIP Online
30-08-2014, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Windows 7'ye verilen desteğin 2015 yılında kesilecek olması, kullanıcılar için ne anlama geliyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... e-olacak_49266.html

Resimlerle: Windows yazılımlarına ücretsiz alternafitler!

Microsoft, geçtiğimiz yıl Windows XP'ye desteği durduracağını söylediğinde dünyada büyük bir panik yaşanmıştı. Nisan ayında destek sona erdiğinde ise korkulduğu kadar büyük bir etki yaşanmadı. Ancak yine de saldırganların Windows XP'deki açıkları gizli gizli kullanıp kullanmadıklarını henüz bilemiyoruz.


Microsoft Windows XP'nin yükünden kurtulduktan sonra şimdi de Windows 7 desteğine son vermeye hazırlanıyor. 13 Ocak 2015'ten itibaren Windows 7 için artık destek verilmeyecek.


Fakat bu seferki işlem Windows XP'deki gibi bir son olmayacak. Microsoft Windows 7 için beş sene daha güvenlik yamaları yayınlamaya devam edecek. Böylece işletim sistemi beş sene daha güvenlik risklerine karşı korunmuş olacak. Microsoft sadece artık bu işletim sistemini geliştirmek için yeni özellikler, arayüz güncellemeleri, performans iyileştirmeleri yapmayacak; sadece güvenlik güncellemelerine devam edecek. 


Kısacası açıklanan 13 Ocak 2015 tarihi, henüz Windows 7 kullanıcılarını paniğe sevk edecek bir tarih anlamını taşımıyor. Asıl sorun, 5 sene sonra, tüm destek kesilince yaşanacak...


Tüm Konu: Microsoft desteği kestiğinde ne olacak?

Resimlerle: Windows yazılımlarına ücretsiz alternafitler!

Kaynak: www.chip.com.tr