Microsoft, dev bir satın almanın peşinde!

CHIP Online
11-09-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ortalıkta dolaşan söylenti, Microsoft'un çok önemli bir şirketi satın almak istediğini söylüyor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -pesinde_49499.html

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Söylentilere göre Microsoft, Minecraft'ın yapımcısı olan Mojang AB ile bir satış anlaşmasına ulaşmak üzere. Wall Street Journal'ın haberinde, Microsoft'un bu hafta içerisinde, bu iş için 2 milyar dolar harcamaya hazır olduğu söyleniyor.


Küçük firmalar her zaman büyük şirketler tarafından alınıyorlar ancak Mojang'ın Microsoft'un emrine gireceğini düşünmek biraz şaşırtıcı. Özellikle Mojang'ın geçtiğimiz yıl sadece Minecraft'tan 100 milyon dolar kazandığı düşünülürse, bu satışın olasılığı görünüşte düşüyor. Tabii ki dünyamızda hiçbir şeyin imkansız olmadığını unutmamak lazım.


Facebook'un Oculus'u 2 milyar dolara almasının ardından Minecraft'ın yaratıcısı Markus Persson, Minecraft'ı Oculus Rift'e teslim etmekten tamamen vazgeçmişti. Facebook'un kendisini ürperttiğini söylediği tweet'inde, büyük şirketlerden ziyade sosyal medya devine karşı olan bir sevgi eksikliği hissediliyordu.


Minecraft, şu anda Xbox One ve Xbox 360'da kullanılabilir durumda; yani bu iki firmanın birbirleri ile sıkı ilişkileri olduğunu zaten biliyoruz. Bu ilişki, firmanın satışına kadar uzanır mı, bunu ancak zaman gösterecek...

Tüm Konu: Microsoft, dev bir satın almanın peşinde!

Resimlerle: Microsoft'un gizli kalan donanımları

Kaynak: www.chip.com.tr