Microsoft evrensel uygulamalar peşinde!

CHIP Online
03-04-2014, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, Windows 8 ve Windows Phone 8 uygulamalarını resmi olarak birleştiriyor. Artık...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... -pesinde_46358.html

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Build 2014 konferansında toplanan yazılım geliştiriciler, Microsoft'un yeni "evrensel uygulamalar" konsepti ile tanıştı. Microsoft'un planlarına göre bundan sonra uygulamalar hem Windows Phone 8 altında, hem de PC'de, Windows 8 altında çalışacak şekilde hazırlanacak. Bu sayede mobil ve masaüstü sistemler arasındaki ayrım ortadan kalkacak ve insanların bilişim deneyimleri daha güçlenecek.


Bununla birlikte, Microsoft'un bir diğer planı da, bir platform için uygulama satın alan kullanıcının, aynı uygulamanın diğer platformlardaki versiyonlarına da ücretsiz erişim kazanması fikri. Bu sayede yazılım dünyasına bir standart getirmeye çalıştığı anlaşılan Microsoft'un dengeleri değiştireceğini söylemek yanlış olmayacak.


Windows Store ve Windows Phoen Store'da şu anda 400 bin uygulama bulunuyor ve günde 14 milyon uygulama indiriliyor. Microsoft artık uygulama geliştiricilerin bu platformları aynı platformlar olarak görmesini istemiyor ve indirilen bir uygulamanın, diğer tüm platformlarda da çalışması için çaba veriyor.

Tüm Konu: Microsoft evrensel uygulamalar peşinde!

Resimlerle: Windows 8.1'in gizli kalan 20 yeniliği!

Kaynak: www.chip.com.tr