Microsoft ISATAP Bağdaştırıcısı ve Ağ so

HPQ-User
06-02-2008, 08:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ciyo37 sormuş:
internete bağlandıktan bir süre sonra bağlantı gidiyor.aslında var.modem internete bağlı.ama bilgisayarda yok.
ağ tanılama yaptığımda Windows bu bilgisayarın ağa bağlanma sorunu yaşadığını onayladı.Windows otomatik olarak giderilemeyen bir sorun buldu.iletisi alıyorum.aygıt yöneticisine baktım bir problem var mı diye şunu gördüm.Microsoft ISATAP Bağdaştırıcısı nın üzerinde ünlem işareti var..detaylarına baktığımda ise :

****Windows, aygıtın gerektirdiği sürücüleri yükleyemediğinden, bu aygıt düzgün olarak çalışmıyor. (Kod 31)
Bu aygıtla ilgili verileri Microsoft'a göndermek ve kullanılabilen bir çözüm olup olmadığını görmek için 'Çözümleri denetle'yi tıklatın.***

yazıyor.sürücüyü güncellemek istediğimde zaten güncel durumda diye bir ileti alıyorum.devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirdim.ama yine olmadı.işin tuhafı bunlar olurken modem çaşışıyor.bağlantı var.yine ağa bağlanma sorunu yaşadığını söylüyor
işin garibi bunlar olurken aslında bağlantı var.
hatta da problem var sık sık bağlantı kopmalaro oluyor.telekom a gittim hat normal diyorlar ısrarla.modemin firmware yazılımın  güncel .işin tuhafı sorun nerde.telekom hat temiz diyor.acaba ev içinde telefon hattında  bir yer de mi sorun var ? yoksa modem le vista arasında bir uyumsuzluk mu ? onu anlasam ona göre hareket edecem.şimdiye kadar pek çok sorunum oldu hepsini çözdüm.ama böyle karışık birsorun görmedim.
yardımlarınızı bekliyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
Asus Notebook F3 Series
CPU :Intel Core 2 Duo CPU T 5220 1.5 GHZ
bellek: 1 GB
modem: Airties RT-205 Wireless
sabit disk:Hitachi 120 GB

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1) ; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

yahsi
16-10-2008, 03:30   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşın sorunu eksiksiz bendede var olayı çok güzel açıklamış ama bende hala bu sorunu çözebilmiş degilim bu sorunu yaşamış ve çözmüş arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa çok sevinirim

uzmanim.net
16-10-2008, 09:20   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
172 mesaj

Microsoft ISATAP Windows sürücüyü yükleyemiyor. [çözüldü]

veliahmet
25-12-2010, 21:05   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

bende de aynı sorun var. windows sorun değil diyebilir ama ben internete giremiyorum. bu bir sorun. lütfen bilen anlayan birileri dişe dokunur bir çözüm önerisi sunsun. uzmanım gibi bir çözüm olmasın tabii ki.

Kapalı Hesap (203241)
04-01-2011, 15:28   |  #5  
Kapalı Hesap
1 mesaj

arkadaşlar yaklaşık 1 aydır bu sorun bendede vardı, toshiba win7 kullanıyorum, her yolu denedim ama sonuca ulaşamamıştım ancak pcde sorun çıkaran bir program vardı 'total player' diye bir video programı, onu kaldırdım ve ondan sonra hiç bu sorunla karşılaşmadım, sanırım microsoftunda dediği gibi sorun ISATAP dan kaynaklı değil, net bağlı olduğu halde nete giremiyor olmamın böyle bir video programla ne alakası var onu bende anlamadım ancak işe yaradı, eğer pcnizde sorun çıkaran bu tür bir proğram varsa silin bide öyle deneyin derim, umarım işinize yarar..

schutzstaffel_ss
02-01-2012, 23:55   |  #6  
Taze Üye
7 mesaj

Çözümüm;

Başlat çalıştır çubuğuna "regedit"yazıp. HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \Services \ TCPIP6 \ PARAMETRELER Sağ bölmede DisabledComponents diye birsey göreceksin ona çift tıklayıp ondalık bölümündeki değeri "0 (sıfır)" yapıp pc yi yeniden başlatınca benim sorun çözüldü. .
ama şimdi o değer bende yine eski değer yani 255 görünmekde ama aygıt yöneticindeki o problem gitti.:-))