Microsoft Jerry Seinfeld'i kovdu

CHIP Online
19-09-2008, 11:22   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft, yeni bir yapılanmaya girerek ünlü komedyen Jerry Seindfeld ile yollarını ayırdı.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... d-i-kovdu_8758.html

Microsoft, dün itibariyle imajını düzeltmek için yeni bir kampanya başlattı. Hazırlanan ve bütçesinin yaklaşık 300 milyon doları bulduğu sanılan kampanyanın ana teması ise "Windows; duvarsız bir yaşam".

Ancak Microsoft, yeni reklamlarında bir değişikliğe giderek Bill Gates ve Jerry Seinfeld ile çalışmak yerine yeni reklamında, Apple'ın 'I'am a PC' kampanyasında rol verdiği komedyen John Hodgman'a olan benzerliğiyle dikkat çeken bir mühendisle çalışmayı tercih edecek.

Microsoft'un sözcüsü Frank Shaw, Seinfeld reklamlarının bundan önceki periyotta iyi kullanıldığını, ancak bundan sonrası için şirket olarak reklam planlarında değişikliğe gittiklerini açıkladı.

Microsoft'un yeni reklamlarındaki hedefi ise Apple'ın PC/Mac konulu televizyon reklamlarına karşı daha güçlü bir yanıt verebilmek. Bunun için ise Microsoft'un 300 milyon dolarlık Burger King reklam projesiyle büyük sükse yapan reklam ajansı Crispin Porter & Bogusky ile çalışacağı da gelen haberler arasında.

Not: Microsoft, uzun bir süredir reklamlarında, 90'lı yıllarda büyük bir çıkış yapan ve kısa zamanda 10 milyon dolarlık bir kazanç elde eden ünlü komedyen Seinfeld ile çalışıyordu. Yıl 2008 olduğunda ise Microsoft'un dışa dönük yüzünün artık tazelenmesi gerektiği görüşü konuşulmaya başladı. Bunun için ise Microsoft, ilk adım olarak Seinfeld ile yollarını ayırmayı seçti.


CHIP Online yorumu: Daha önce verdiğimiz haberlerde Vista'nın yeni yıldızı Seinfeld hata mı? diye sormuştuk. Sorunun cevabı da bugün belli oldu…

İşte Seinfeld’li Microsoft reklamları:
Reklam #1
Reklam #2

Tüm konu: Microsoft Jerry Seinfeld'i kovdu

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Bu konu hakkındaki düşünceleriniz...

uGuR.uK
19-09-2008, 13:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Haz 2007

bence bunlar ne yapcaklarını şaşırdı, servet degerinde miktarlar harcadılar ve simdi cat diye projeyi iptal ediyolar öylemi?

Fattur
20-09-2008, 11:46   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2008

bence bunlar ne yapcaklarını şaşırdı, servet degerinde miktarlar harcadılar ve simdi cat diye projeyi iptal ediyolar öylemi?


hayır iptal etmiyorlar.Başka bir kişiyle devam ediyorlar. Seinfeld ile ilgili olan aşama bitti.Sadece o kadar