Microsoft korsan Windows avında

mami482
02-05-2008, 22:58   |  #26  
mami482 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
44 mesaj

bencede mesut illegal kim 100 lerce dolar verirde lisanslı alır dimi milette para mı var

inek_43
03-05-2008, 01:35   |  #27  
Yeni Üye
35 mesaj

bırakın yaa herzaman aynı muhabbet..bi icraatda yok..yıllardır kullanıyorum korsan:) forever korsan xp:)
unutmayın alacağınız her lisanslı ürün pkk itlerine yardım olarak bize geri döner..tabii kurşunla mayınla döner..
yeminle çok zengin olsam bile parayı çöpe atarım netten korsan bir xp indiririm..!!

Kapalı Hesap (53751)
03-05-2008, 13:05   |  #28  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

Bu ne şimdi böyle verdiğin cevabı kınıyorum kesinlikle korsana hayır hem pkk ne alaka microsoftla şimdi

mntosyali
11-05-2008, 10:02   |  #29  
Taze Üye
1 mesaj

Yerden göğe kadar haklısınız....Microsoft zamanında müdahele etmemiş...Biz bilgisayarcıdan vaktile bilgisayarı dünya para verip almışız...Şimdiki yasakları öne sürenler belkide o zamanlar kendileri bilgisayar toplayıp satıyorlardı...Teşekkürler...

Tırtıl
11-05-2008, 11:27   |  #30  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 1
1,579 mesaj
mami482
bencede mesut illegal kim 100 lerce dolar verirde lisanslı alır dimi milette para mı
Millette para yok mu?

Allahaşkına, kimi kandırıyorsunuz? Öğrenci adamda belki yoktur ama...  Millette para yok diye afedersin donu yokken, altına araba çekiyor, millette para yok diye günde sadece İstanbul'da 300 yeni araba trafiğe çıkıyor, her 4 senede bir (evet işletim sisteminden daha kısa bir sürede) arabalar yenileniyor kredilerle bilmemnelerle. O yüzden altı üstü 2 haftada harcanan iki depo benzine dek Vista fiyatı.  500 milyon maaşlı insanın bilgisayarı mı varki en yeni, en süper özellikli Ultimate'e para versin? Daha düşük özelliklilerle niye yetinemiyor? Zaten aldığı bilgisayarlar OEM geliyor işini görecek bir işletim sistemi. Bir ev kullanıcısının her ihtiyacını görecek Vista Home Premium, 2 - 3 ayda bitecek bir yabancı parfüm fiyatına hala ağlaşılıyor.

Kimi kandırıyorsunuz, sağda solda arkadaşları alıp, fakirmiş diye doğan görünümlü şahin'lerle cıstık cıstık bir gecede harcadığı benzin - bira parasıyla alabileceği işletim sistemine parayı çok görüyor. Meyhanelerde, birahanelerde, arkadaş eğlencelerinde bir gecede akıtılıanları saymıyorum bile.

Komik olmayın, fakir edebiyatı bunlar. Zevke eğlenceye o kadar para veriyoruz ki, en az 4 sene kullanacağınız sırf dvd'si hariç elle tutulur bir şey diye aşağılıyorsunuz emeği.

Bana gelince, laptopumla birlikte Vista Home Premium geldi. Office 2007 öğrenci sürümünü aldım. Eğer laptopumla birlikte gelmeseydi bile yine Vista Home Premium alırdım. Ne yapacağım Ultimate olacak da başım göğe mi erecek Remote Desktop, 2-3 arkaplan resmi fazla diye..

Son Düzenleme: Tırtıl ~ 11 Mayıs 2008 11:38
M3ric
14-05-2008, 07:35   |  #31  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
385 mesaj

Oncelikle yasalara uymaz iseniz ciddi hukuki sorunlar dogabilir. Korsan urun kullanmayin, hepsinin ucretsiz muadilleri var. MS isletim sistemine bilgisayar kadar para istiyor, bunu hakettigi supheli diyorsaniz kullanmayin adamin yazilimini. Linux var ucretsiz. Oyunu, ofis yazilimlari, aradigin her sey var. Ne diye adamin yazilimini calip sonra da yok soyle idi yok boyle idi pahaliydi diyorsunuz ki? Iki tane tranparan cubuk koyduklari yazilima ultimate demisler. Guvenlik guvenlik dedikleri seyler tekerlegi bastan icat etmek zaten. Buna 400 $ para istiyor. Ofis icin v.b. de bir o kadar para odeyeceksiniz. Tema yuklesen siradan ev kullanicilarinin buyuk kismi Kubuntu ile Vista arasindaki farki anlamaz bile. Cok az bir kesim uygulama gelistirici ya da birkac belirli program kullanicisi disinda kimsenin Windows a bagimliligi yok ki! Korsan yazilim kullanimindaki bu israr niye anlamak mumkun degil.

silici06
19-05-2008, 05:28   |  #32  
Yıllanmış Üye
702 mesaj
Coşkun OLCA
Bu ne şimdi böyle verdiğin cevabı kınıyorum kesinlikle korsana hayır hem pkk ne alaka microsoftla ş

Kapalı Hesap (53751)
25-05-2008, 12:17   |  #33  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj
silici06
Coşkun OLCA
Bu ne şimdi böyle verdiğin cevabı kınıyorum kesinlikle korsana hayır hem pkk ne alaka microsoftla ş

ABD Irak'a Vietnam'a giriyor diye Microsoft'un Intel'in suçu nedir acaba ABD'de kurulmaları mı onlar orda kuruldukları için ABD kazanıyor olabilir ama bu bunlar ABD malı o zaman korsan kullanalım zarar etsinler anlamına gelmez insanlar orda emek veriyorlar bu ürünleri geliştirmek için.Ayrıca korsan ülkemize de zarardır onu yazan gitsin Asus'un anakartlarını ülkemize kaçak olarak soksun o zaman çok mu kar ediyormuşuz görsün bakalım.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (64706) ~ 25 Mayıs 2008 12:20
febahadir
25-05-2008, 14:34   |  #34  
Yeni Üye
20 mesaj
Tırtıl
mami482
bencede mesut illegal kim 100 lerce dolar verirde lisanslı alır dimi milette para mı
Millette para yok mu?

Allahaşkına, kimi kandırıyorsunuz? Öğrenci adamda belki yoktur ama...  Millette para yok diye afedersin donu yokken, altına araba çekiyor, millette para yok diye günde sadece İstanbul'da 300 yeni araba trafiğe çıkıyor, her 4 senede bir (evet işletim sisteminden daha kısa bir sürede) arabalar yenileniyor kredilerle bilmemnelerle. O yüzden altı üstü 2 haftada harcanan iki depo benzine dek Vista fiyatı.  500 milyon maaşlı insanın bilgisayarı mı varki en yeni, en süper özellikli Ultimate'e para versin? Daha düşük özelliklilerle niye yetinemiyor? Zaten aldığı bilgisayarlar OEM geliyor işini görecek bir işletim sistemi. Bir ev kullanıcısının her ihtiyacını görecek Vista Home Premium, 2 - 3 ayda bitecek bir yabancı parfüm fiyatına hala ağlaşılıyor.

Kimi kandırıyorsunuz, sağda solda arkadaşları alıp, fakirmiş diye doğan görünümlü şahin'lerle cıstık cıstık bir gecede harcadığı benzin - bira parasıyla alabileceği işletim sistemine parayı çok görüyor. Meyhanelerde, birahanelerde, arkadaş eğlencelerinde bir gecede akıtılıanları saymıyorum bile.

Komik olmayın, fakir edebiyatı bunlar. Zevke eğlenceye o kadar para veriyoruz ki, en az 4 sene kullanacağınız sırf dvd'si hariç elle tutulur bir şey diye aşağılıyorsunuz emeği.

Bana gelince, laptopumla birlikte Vista Home Premium geldi. Office 2007 öğrenci sürümünü aldım. Eğer laptopumla birlikte gelmeseydi bile yine Vista Home Premium alırdım. Ne yapacağım Ultimate olacak da başım göğe mi erecek Remote Desktop, 2-3 arkaplan resmi fazla diye..

merhaba,
size katılıyorum. ben de yeni laptopum üzerinde gelen vista home premium kullanıyorum. office home and student aldım 90ytl ye. 30ytl ye de nod32 aldım. rahat rahat kullanıyorum güncellemeleri kapatmadan. office 2007 home and student i 3 bilgisayara daha kurabiliyorsunuz. ömür boyu sizin. bana gülenler, hatta hakaret edercesine söylenenler oldu. ama kafam rahat. takdir sizin arkadaşlar.
selametle.

Son Düzenleme: febahadir ~ 25 Mayıs 2008 14:36
secfur
29-05-2008, 08:01   |  #35  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

yasal kuralları biliyorum fakat askeri ücretten biraz fazla geliri olan ve sadece tek eğlencesi bilgisayar olan ben nasıl ofis programına 500$, vistaya 300$, bilmem neye 2000$ nasıl vereyim.vistayı 100 ytl yapsınlar alayım.ofisi 100 ytl yapsınlar alayım.unutmadan ben bilgisayarımı evde hobi olarak kulladığımı söylemem gerekir.bilgisayarla para kazanılıyorsa o başka.

secfur
29-05-2008, 09:29   |  #36  
secfur avatarı
Yıllanmış Üye
375 mesaj

bir şeyi unuttum, bunda bilgisayar satıcılarınında payı var.1000 ytl lik bilgisayar(toplama) satıyorlar içerisine 5000 ytl lik yazılım yüklüyorlar.bilgisayar dünyasına yeni giren birisi zannnediyor ki yazılımlarında ücretini ödediğini düşünüyor.hatta çoğu yazılım nedir onu bile bilmiyor. iş kuralına göre olacaksa lütfen bunları göz ardı etmeyelim. tamam belli bir emek var ilerleyeceksek her ülkenin durumuna göre fiyat belirleyelim.TÜRK milletinin birçoğu  ekmek derdinde insanımız ne yapsın.lütfen yazdıklarım yanlış anlaşılmasın emeğin karşılığı ödensin ama biraz daha makul fiyata.örneğin vista versiyonları arasında küçük değişiklikler yapılmış aradaki fiyat farkı uçurum.böyle birşeyi aklım almıyor.saygılarımla hatırlatırım.