Microsoft korsana göz açtırmayacak!

CHIP Online
25-04-2010, 12:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'tan korsanla mücadele için sert bir adım: Ama bu seferki gerçekten de sert...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... rmayacak_19605.html

Resimlerle: Microsoft'un 35 yıllık hayatında önemli anlar

Korsan Windows satanlar yandı. Çünkü Microsoft bu işe bir son vermek için dünyanın 9 farklı noktasına kendi özel suçla savaş laboratuarlarını kurmaya ve korsanları yerlerinde avlamaya karar verdi. Her yıl korsan yazılım satışına dair 500 milyona yakın yeni delile ulaşan Microsoft, kuracağı laboratuara sanal suçla savaşta uzman profesyoneller yerleştirecek ve ihbarların her birini yerinde inceleyecek.

Microsoft'tan David Finn konuyla ilgili olarak şunlar söyledi: "Bize başvuran on binlerce kişi, kendilerine yasal gibi satılan ürünlerin kopya olduğunun ortaya çıktığına dair şikayetlerini dile getirdi. Çoğu kandırıldığı için kızgın ama bundan daha büyük problem bu taklit ürünlerin virüs veya zararlı yazılım içerebilecek olması ve kullanıcıların kişisel ve mali kayıtlarını tehlikeye atıyor".

Microsoft ürünlerini kopyalamak konusunda organize suç işleyen örgütler olduğunun bilindiğini de söyleyen Finn, bilinen en büyük suç örgütünün Çin'in güneyinde olduğunu ve toplam 2 milyar dolar değerinde 19 farklı Microsoft ürününü, 36 farklı ülkede sattıkları da açıkladı. Bu laboratuarlar öncelikli olarak organize olarak korsan yazılım işine girmiş grupları avlamaya çalışacak.


Tüm konu: Microsoft korsana göz açtırmayacak!

Resimlerle: Microsoft'un 35 yıllık hayatında önemli anlar

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Sizce Microsoft bu örgütleri yakalayabilir mi?

brnonat
25-04-2010, 20:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2009

Yapabilirse helal...