Microsoft LifeCam VX-3000 webcam ve O.S.

HPQ-User
04-02-2008, 08:29   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Barış sormuş:
İyi günler,

Bugün Windows Vista ile uyumlu diye "Microsoft LifeCam VX-3000" modelinde yeni bir webcam aldım. Driver CD si XP uyumlu olduğu için Vista kabul etmedi ve 117 mb lık vista driver ını internetten indirip kurdum ve daha sonra restart atarak usb ile webcam bağlantısını kurdum. Yeni donanım bulundu diye bir uyarı belirdi ve önerilen de "yükle" düğmesi olunca yüklemesini istedim fakat CD de ya da bilgisayarımda hiçbir şekilde USB camera adlı bir aygıt driver ı bulunamadı ve yüklenemedi hatası verdi... Aynı webcam i XP ye bağlayıp aynı şekilde yüklediğimde çok güzel bir şekilde çalışıyor. Acaba bu bir Vista sorunu mudur? Ama Vista uyumludur diye yazıyor kullanım kılavuzunda, hatta ben özellikle de sordum aldığım yere Vista uyumlu değil mi diye. Ama öyle bir şey olsaydı herhalde yazmazlardı kutunun üstüne uyumludur diye... Sizce nasıl yaparım da Vista ya webcam imi tanıtabilirim?

Cevabınız için şimdiden çok teşekkür ederim...

Barış KARAKUŞ
bariskarakus007@hotmail.com

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
işlemci: AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2.00 GHz
Bellek (RAM): 1 gb
Sistem Türü: Windows Vista Ultimate 32 bit
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 7500 LE
Hafıza (HDD): 200 gb

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Borga-x
04-02-2008, 10:20   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Öncelikle kurdugunuz butun suruculerı silin. Daha sonra kamerayı arkadakı USB'lerın bırıne bağlayın ve vıstadayken vısa suruculerını kurmaya başlayın. Bu şekilde tanımadysa surucuyu elle manuel olarak gosterebılırsınız. Bunun ıcın aygıt yonetıcısını açın ve kameranın bulundugu sarı unlemın uzerıne sağ tus yapın surucu guncelle dıyın ve kurdugunuz surucuyu burda gosterın ve OK dıyın.

Son Düzenleme: Borga-x ~ 04 Şubat 2008 10:20
_scout_
04-02-2008, 15:15   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

iyi günler;

dediklerinizin ikisini de uyguladım fakat hala aynı :( aygıt yöneticisinden güncelleştir dediğimde aygıt  yüklenemedi hatası veriyor. hatta çemrimiçi bile arattım onu bile bulamadı :( webcam in kendi yazılımını yüklediğimde ise yüklemeden sonra usb ye takmamı istiyor takıyorum yeni donanım bulundu diyor fakat o yazılımın uyarısı yok olması lazım ama yok olmuyor. bütün usb leri de denedim bozuk olabilir falan diye ama hepsi de çalışıyor... bi türlü bulamadım neden çalışmadığını?? :(

Borga-x
04-02-2008, 15:25   |  #4  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Başka bır sıstemde kurmayı deneyın eger orda da aynı hatalarla karsılaşıyorsanız ya drıverın guncellenmesını bekleyeceksınız yada o kamerayı verıp başka bır tane alacaksınız. Benı aklıma başka bır çözüm gelmiyor.

_scout_
04-02-2008, 15:28   |  #5  
Taze Üye
2 mesaj

anladım çok teşekkür ederim başka bir bilgisayarda deniyim... XP de denemiştim çalışıyor da bir de başka vista olan bir bilgisayarda deniyim... çok teşekkür ederim tekrar ilginiz için :)

pinky
05-09-2008, 17:31   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba ben bir konuda yardım istiyorum

Microsoft LifeCam VX-3000 aldı arkadaşım yurtdışında ve kitaba göre herşeyi yaptı ancak kamerayı açtığı zaman sadece beyaz bir ekrar görüyorum
bu konuda yardımcı olabilirmisiniz???