Microsoft OneDrive, sürprizle geldi!

CHIP Online
19-02-2014, 18:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un ismi yenilenen depolama hizmeti, güzel bir sürprizle beraber geldi!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... le-geldi_45514.html

Microsoft, kişiye özel ücretsiz bulut depolama servisi OneDrive'ın kullanıma açıldığını duyurdu. OneDrive kullanmaya başlayan ilk 100 bin kullanıcı, 1 yıl boyunca 100 GB kapasiteden faydalanacak.

Microsoft, daha once SkyDrive adıyla bilinen kişiye özel bulut depolama servisinin OneDrive adıyla hizmete girdiğini duyurdu. OneDrive'a giriş yapan ilk 100 bin kullanıcı, ilk 1 yıl boyunca 100 GB depolama kapasitesinden faydalanma olanağına kavuşacak.

Kullanıcılar yeni OneDrive ile belge, video, fotoğraf ve diğer dosyaları saklamanın yanı sıra gelişmiş dosya paylaşım özelliklerinden de faydalanma imkanı sunuyor. Güncellenen Windows Phone, iOS, Android ve Xbox uygulamaları sayesinde OneDrive servisinde depolanan dosyalara mobil platformlardan da kolayca ulaşmak mümkün.

Yedekleme ve paylaşım için ideal alternatif

Microsoft tarafından gerçekleştirilen Harris Poll çalışmasına göre, bulut kullanıcılarının yüzde 66'sı cihazlarda depoladıkları içerikleri başka herhangi bir ortamda yedeklemiyorlar. Bu kullanıcıların yüzde 69'u ise depoladıkları verileri kaybetmektense cihazı kaybetmeyi tercih edeceklerini ifade ediyorlar.

İnternet üzerinde ücretsiz ve yüksek kapasiteli depolama alanı sağlayan OneDrive, kullanıcılara dosyaların güvenli ve her yerden kolayca ulaşılabilecek bir şekilde yedeklenmesi için ideal bir alternatif sunuyor. OneDrive servisine kayıt olan tüm kullanıcılara sunulan 7 GB'lık depolama alanı, 7 bine yakın fotoğrafın depolanmasına olanak tanıyor.

Microsoft Türkiye Windows Pazarlama Grup Müdürü Onur Altıntaş, OneDrive servisinin hizmete girmesine dair şunları söyledi:

"Kullanıcılar, telefon, tablet veya başka bir cihazı kullandıklarında, en sevdikleri fotoğrafların veya ihtiyaç duydukları belgelerin parmaklarının ucunda olmasını istiyorlar. Biz OneDrive ile bu beklentiyi karşılamayı hedefliyoruz. Xbox'tan Windows Phone'a, Windows 8.1'den Office çözümüne, en güncel Microsoft cihaz ve servislerinde OneDrive entegrasyonuna yer veriyoruz. Ayrıca fotoğraf, video ve belgelerinize her yerden istediğiniz bir şekilde güvenle ulaşabilmeniz için OneDrive uygulamalarının tüm platformlarda yer almasını sağlıyoruz."


Tüm Konu: Microsoft OneDrive, sürprizle geldi!

Kaynak: www.chip.com.tr