Microsoft Security Essentials etkili mi?

CHIP Online
05-10-2009, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'in bedava anti-virüsü Security Essentials ne kadar başarılı? En büyük hatası ne? İşte cevaplar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... tkili-mi_15591.html

Resimlerle: Microsoft Security Essentials

Bağımsız test laboratuarı AV-Test.org'un Microsoft Security Essentials testi yayınlandı. Ücretsiz sürümleri yaygın olarak kullanılan AVG ve Avast gibi anti-virüs paketleriyle kıyaslanan bu ücretsiz ürün olumlu not aldı. Görünen o ki Microsoft'un ücretsiz anti-virüs yazılımı iyi bir tespit yeteneğine sahip olsa da temizlemede o kadar başarılı değil.

Security Essentials'ın en büyük avantajı Microsoft'un ürünü olması ve Windows sistem dosyaları konusunda yanılmaması. Bazı anti-virüs yazılımları bu konuda yanlış kararlar verebiliyor ve düzgün sistem dosyalarını karantinaya alarak sistemde sorunlara sebep olabiliyor.

Haberin devamında: Hızı, başarılı yanları ve büyük hatası...

Tüm konu: Microsoft Security Essentials etkili mi?

İzleyin: Windows 7 UAC

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Hiç yanlış alarm vermemesini mi, daha güçlü olmasını mı yeğlersiniz?

uGuR.uK
05-10-2009, 00:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

yanlış alarm vermemesini yeğlerim, en nihayetinde dosyayı temizleyemese bile silip atar.

gokhan38
05-10-2009, 00:26   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
1,097 mesaj

ben şahsen kullanıp test ettim beta sürümünden beri kullanıyorum cok güzel yüz üzerinden oylama yaparsan
yüz üzerinden 85 veririm
şu dakikaya kadar da hicbi virus bulaşmadı sistemime ; )

H@ckerCesur
05-10-2009, 07:24   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Dosyanın virüslü oldugunu söylesin. Gerisini ben hallederim Gülümseme

alpbilgekagan
05-10-2009, 10:23   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
111 mesaj

Bir haftadır kullanıyorum. Bilgisayarımın büyük ölçüde rahatladığını gördüm. Herkese tavsiye ederim. Virüs temizleyeceğiz diye haftada bir format atmak zorunda kalmazsınız...

Ciim
05-10-2009, 11:16   |  #6  
Yıllanmış Üye
454 mesaj
Alıntı: alpbilgekagan  
Bir haftadır kullanıyorum. Bilgisayarımın büyük ölçüde rahatladığını gördüm. Herkese tavsiye ederim. Virüs temizleyeceğiz diye haftada bir format atmak zorunda kalmazsınız...
haftada bir format atan mı var?ŞaşkınOha!

2 senedir avira kullanıyorum 2 kez format attım

1 i 3-4 ay önce win 7 rc için
2.si win 7 enterprise rtm x64 tr için... :) virüs felanda yok çok şükür

Ahmet Ertuğrul
05-10-2009, 12:59   |  #7  
Ahmet Ertuğrul avatarı
Yıllanmış Üye
3,651 mesaj

Ben en son XP'yi 1,5 sene formatsız kullandım. Önceki formatımın nedeni de sistem dosylarını sıkıştırmaya çalışmıştım, sonra bilgisayar sapıtmıştı. :D

Tartışıyoruz: Hiç yanlış alarm vermemesini mi, daha güçlü olmasını mı yeğlersiniz?
İkisini de.

Test sonuçlarını bulamadım, bulan varsa bağlantı verebilir mi? Aslında haberde verilse iyi olurdu.

Son Düzenleme: Ahmet Ertuğrul ~ 05 Ekim 2009 13:14
ceza_keskinkiliç0020
16-11-2010, 15:31   |  #8  
Taze Üye
3 mesaj
Alıntı: CHIP Online  
MS'in bedava anti-virüsü Security Essentials ne kadar başarılı? En büyük hatası ne? İşte cevaplar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... tkili-mi_15591.html

Bağımsız test laboratuarı AV-Test.org'un Microsoft Security Essentials testi yayınlandı. Ücretsiz sürümleri yaygın olarak kullanılan AVG ve Avast gibi anti-virüs paketleriyle kıyaslanan bu ücretsiz ürün olumlu not aldı. Görünen o ki Microsoft'un ücretsiz anti-virüs yazılımı iyi bir tespit yeteneğine sahip olsa da temizlemede o kadar başarılı değil.

Security Essentials'ın en büyük avantajı Microsoft'un ürünü olması ve Windows sistem dosyaları konusunda yanılmaması. Bazı anti-virüs yazılımları bu konuda yanlış kararlar verebiliyor ve düzgün sistem dosyalarını karantinaya alarak sistemde sorunlara sebep olabiliyor.

Haberin devamında: Hızı, başarılı yanları ve büyük hatası...

Tüm konu: Microsoft Security Essentials etkili mi?

İzleyin: Windows 7 UAC

Kaynak: www.chip.com.tr

fazla iyi değil ayrıca tutttuğunu ya karantinaya alıyo ydaa siliyo.hem benim bilgisayarda virüs var göstermiyo..benim sistem elden idiyo diye biliriz

Onuralp Yılmaz
23-11-2010, 17:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
922 mesaj

Bence iyi değil. Bence En iyi bedava av Panda cloud ve comodo internet security.