Microsoft Surface RT testte!

CHIP Online
14-12-2012, 01:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Microsoft'un Windows RT ile gelen tableti Surface'i test ettik... Test raporumuz içeride!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mi ... t-testte_37544.html

Microsoft, kendi üretimi olan ilk tableti ile yeni adımlar atıyor: İlk defa bir Windows'lu tablet ARM teknolojili işlemci kullanıyor. Microsoft'un ürettiği tablette Nvidia'nın Tegra 3 platformu 2GB RAM ile desteklenmiş. Windows 7 kullanan tüm eski tabletler Intel işlemciye sahipti. ARM cihazlar için Microsoft özel bir Windows sürümü olan Windows RT'yi hazırladı.


&lt;span style="text-decoration: underline;">Windows RT</span>, Kutucuklu arayüzü aynı olduğu için PC ve dizüstülerde bulunan Windows 8'e benziyor. PC ve dizüstülerde ücretli olan Office programları, Windows RT'de dokunmatik  Word, Excel, PowerPoint ve OneNote sürümleri ile önyüklü olarak, ücretsiz geliyor. Tabi Microsoft'un bu yaptığı hayırsever bir bağış gibi gözükse de, masaüstü ya da dizüstünüzde çalışan klasik x86/x64 program ve araçların Windows RT'ye kurulamadığı göz önüne alındığında daha iyi anlaşılıyor. Tablete sadece Microsoft Store'da bulunan uygulamalar kurulabiliyor. Tabi bu dükkan, Apple'ın App Store'u ve Google'ın Play Store'u ile kıyaslanınca sunduğu uygulama sayısı bakımından çok geride kalıyor; en azından şimdilik...


Sistemin çalışması çok hızlı: Hiçbir takılma olmadan uygulamalar arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Üstelik YouTube videoları bile Surface'e problem çıkarmıyor. Fakat yine de aynı anda pek çok uygulama çalıştırdığınız zaman ufak takılmalar meydana geliyor.


Tüm Konu: Microsoft Surface RT testte!

Kaynak: www.chip.com.tr