Microsoft'tan Apple cevabı!

CHIP Online
13-04-2013, 18:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Yeni teknolojilerini tanıtan Microsoft yetkilisi, rahatsız edici bu soruya bakın nasıl cevap verdi.

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/mic ... e-cevabi_39636.html

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

Microsoft'un Mart ayı boyunca devam eden teknoloji tanıtım etkinliği TechFest kapsamında Yale Üniversitesini ziyaret eden eski araştırma bölümü yöneticilerinden Craig Mundie, bir öğrencinin sorduğu manidar soruya çok net cevap verdi.


Artık Microsoft'un kıdemli danışmanlarından biri olan Mundie, Yale Üniversitesinde düzenlenen etkinlikte, öğrencilerin sorularını yanıtladı, firmanın yeni teknolojileri hakkında bilgi verdi. Tanıtılan en heyecan verici teknoloji, içinde bir ışıldak ve kamera bulunan lambaydı. Lambanın ışığı altında bir kâğıda yazı yazana iki kişi ışıldaklar sayesinde birbirlerinin yazdıklarını görebiliyorlar.


Tanıtımın ardından gelen soru cevap kısmında bir Yale öğrencisi Mundie'ye, Microsoft'un yeni teknoloji ürünleri konusunda Apple gibi rakip firmalar karşısında neden başarısız olduğunu, neden yaratıcılık alanında çok geride kaldıklarını sordu. Mundie bu manidar soruya net cevap verdi: "Bizim sorunumuz hiçbir zaman teknoloji ya da yaratıcılık olmadı. Sorunumuz pazarlama alanındaydı. Apple'ın yaratıcılık konusunda tekel olduğunu sanmıyorum."

Tüm Konu: Microsoft'tan Apple cevabı!

Resimlerle: Microsoft tarihinden 14 donanım

Kaynak: www.chip.com.tr