Microsoft tan orjinallik uyarısı

HPQ-User
21-10-2009, 12:40   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

NURİ BABA sormuş:
Üç gündür Mikrosofttan, bilgisayarıma uyarı geliyor..Böyle uyarıya ilk kez rastlıyorum..."Yazılım sahteciliği kurbanı olabilirsiniz" başlığı altında benden orjinal yazılım satın almamı istiyor...Oysa 3 yıl önce almıştım ve yüklemiştim ama geçen yıl format atıldıktan sonra CD kayboldu..Bu yıl da, sürekli olarak "ofis programına" takmışlardı ve sonunda bilgisayarım çöktü..Yeniden format atıldı (korsan) ve ofis programını bile yüklemedim..

Ayrıca, masa üstü devamlı kapkara oluyor...Masaüstüne resim koyuyorum ama akşam kapatıp sabah açınca o resim yine yokoluyor ve yeniden kararıyor..Ama ekranın sağ altında ayrıntılı uyarı sürekli oluyor...

Bilgisayarı ilk açtığımda da, sanki bir program yüklermiş gibi, çözümü şimdi bul gibi yazılar çıkıyor.."Daha sonra" diyerek geçiştiriyorum...

Eğer, bazı kişileri veya kurumları işletmeleri ihbar edersem, bana bedava 149 $ lık yazılımı vereceklermiş...

Soysuzlara bak...Ulan biz ihbarcı mıyız ? 149 $ la bizi satın alacaklar...biz de esnaf arkadaşları curnalliyeceğiz...!!!

Sevgili dostlar ; ben ne halt edeceğim...???

Bu arada belirteyim...60 yaşında emekli bir ameleyim..

Hepinize içten sevgilerimi sunuyorum...

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Hiç bilgim yok...

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.1.3) Gecko/20090824 Firefox/3.5.3 (.NET CLR 3.5.30729)

HugOBoss___
21-10-2009, 13:12   |  #2  
HugOBoss___ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,011 mesaj

Kendinizin de belirttiği gibi korsan yazılım yüklemişsiniz ve sisteminiz güncellenirken veya etkinleştirme süresi dolduğunda microsoft tarafından fark edilmiş dolayısı ile bu mesajları alıyorsunuz... Orjinal yazılım almaya gücünüz yeterse orjinal yazılım almanızı tavsiye ederim... Birde bu uyarıyı formattan 30 gün sonra aldıysanız güncellemeleri kapatın... Bu sorunu çözümlemek yasa dışı olacağından ve bu forumda illegal paylaşımlar yasak olduğundan bu kadar yardım edebiliyorum... Haydi sağlıcakla

OSMAN BAĞÇEVAN
21-10-2009, 13:22   |  #3  
Denetmen
Teşekkür Sayısı: 5
6,606 mesaj

bu sorunu kökten çözmek ve illegal işletim sistemi,programlar kullanmamak için ilk adım windows 7 yi yükleyin..
programların ise free,triallerini indirerek yasal birşekilde sisteminizi kullanabilirsiniz..

teknohat
21-10-2009, 13:39   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,494 mesaj

Bilgisayarınıza yeniden format atın ve otomatik güncelleştirmeleri kapatın. Bu sayede microsoft un dikkatini çekmezsiniz. Biraz kötü bir önlem ama yapılacak başka birşey yok.