Microsoft Türkiye IE8'i böyle tanıttı...

CHIP Online
20-03-2009, 11:07   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

IE8'in renkli Türkiye tanıtımı, CHIP Online'ın da katılımıyla bugün gerçekleştirildi...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Micr ... -tanitti_11615.html

Resimlerle: Internet Explorer 8: RTM sürümünden resimler

Microsoft Türkiye uzun bir süredir beklenen yeni nesil web tarayıcısı Internet Explorer 8'i bugün Microsoft Türkiye merkez ofisinde gerçekleştirilen bir toplantı ile tanıttı. Internet Explorer 2.0, 3.0 ve 4.0 takımının yöneticilerinden Naseem Tuffaha'nın da katıldığı toplantıda Internet Explorer 8'in webde çağ açan özellikleri ayrıntılı bir şekilde paylaşıldı. Toplantıda interneti kendi iş modellerinde kullanan profesyoneller de görüş ve deneyimlerini katılımcılarla paylaştılar.

Yeni özellikler ve teknolojiler ile kullanıcılara son derece zengin bir deneyim yaşatacak Microsoft'un yeni web tarayıcısı, internet gezginlerinin günümüzdeki en büyük endişe kaynağı olan güvenlik alanında yüksek standartlarıyla dikkat çekiyor. Internet Explorer 8, gerek beta sürümü gerekse daha önceki sürümlerinde bu deneyimi yaşayan kullanıcılardan alınan geri bildirimler ve sayısız tüketici araştırmasından elde edilen veriler ışığında en güvenli şekilde tasarlandı.

Internet Explorer 2.0, 3.0 ve 4.0 takımının da yöneticilerinden Microsoft Yazılım Geliştirme ve Platformlardan Sorumlu Bölge Direktörü Naseem Tuffaha Internet Explorer 8'i ayrıntılarıyla tanıttığı bir sunum gerçekleştirerek, geliştirme aşamasından lansmana tüm deneyimlerini katılımcılarla paylaştı. Internet Explorer 8'in kullanım kolaylığı ve güvenlik açısından üstünlüklerini vurgulayan Tuffaha şunları söyledi:

"Bu güne kadar Microsoft'un tüketicilerin tecrübesine sunduğu Internet Explorer sürümlerinden edindiğimiz tecrübeler ve yaptığımız araştırmalar neticesinde kullanıcıların web tarayıcılarından beklentilerinin hız, güvenlik ve kullanım kolaylığı olduğunu gördük. HTML5 standardını da destekleyen Internet Explorer 8, kullanıcılarımıza özellikle bu üç alanda diğer web tarayıcılarının sunamayacağı avantajlar getirecek."

Internet Explorer 8 tanıtım toplantısına katılan Microsoft Türkiye İş Ortakları da deneyimlerini katılımcılarla paylaştı.

chip.com.tr adına Doğan Burda Bilişim Yayınları Direktörü Gökhun Sungurtekin; Garanti.com.tr adına Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Barbaros Uygun; Gittigidiyor.com Genel Müdürü Cenk Angın; Hepsiburada.com Genel Müdürü Kaan Dönmez; Milliyet.com.tr Bilgi İşlem Müdürü Yavuz Yonar ve Yemeksepeti.com Bilgi İşlem Müdürü Melih Ödemiş toplantıda sunumlarıyla Internet Explorer 8'in iş dünyasına getirdiği avantajları aktardılar.

CHIP Online'ın sunduğu IE8 sürprizlerini ve yeniliklerini görmek için yeni tarayıcıyı kurun ve chip.com.tr adresine bağlanın...

Download:

Diğer diller ve işletim sistemleri için buraya tıklayın.

Tüm konu: Microsoft Türkiye IE8'i böyle tanıttı...

İzleyin: Internet Explorer 8

Resimlerle: Internet Explorer 8: RTM sürümünden resimler

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: IE8'i denediniz mi? Görüşleriniz...

ErcanErcan
20-03-2009, 11:48   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
61 mesaj

Henüz denemedim fakat denemek üzereyim. Objektif bir gözle bir süre denemeden fikir belirtmek ne kadar doğru olur?

onlineTR
20-03-2009, 11:48   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,947 mesaj

bana da mail attı microsoft...:) ama daha kullanmadım emınım cok guzeldır cunku explorer den vazgeçemeyenlerdenim.....

sah1n
20-03-2009, 12:32   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Denemeye başladım bakalım bir sorunla karşılaşırsak burada paylaşırım.

Mustafa@PC
20-03-2009, 12:53   |  #5  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

forever ie... :D

Kapalı Hesap (53751)
20-03-2009, 15:08   |  #6  
Kapalı Hesap
3,036 mesaj

İstesemde şu an deneyemem anca yaza...

Fattur
21-03-2009, 18:18   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,768 mesaj

CHIP Online'ın sunduğu IE8 sürprizlerini ve yeniliklerini görmek için yeni tarayıcıyı kurun ve chip.com.tr adresine bağlanın...

Ben pek bişey göremedim ama..