Microsoft'un yeniden doğuşu!

CHIP Online
28-02-2010, 19:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

MS'i seversiniz ya da sevmezsiniz. Ama yazılım devinin son 1 yılda yaptığı bu işler alkışı hakediyor

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/micr ... n-dogusu_18362.html

Resimlerle: En popüler 60 Microsoft aracı

Microsoft Windows Vista'dan sonra zarar gören başarı grafiğini yeniden yükseltiyor; imajını toparlıyor.

Windows Phone 7'nin çıkışı, Microsoft'un en çok eleştiri aldığı alanlardan biri olan mobil işletim sistemi alanındaki yükselişinin işareti sayılıyor. Tanıtılan işletim sistemi işin uzmanları arasında da, seyirciler arasında da büyük beğeni topladı.

Ama bununla kalmıyor, Microsoft bu 1 yıl boyunca atılım üzerine atılım yaptı. Bing arama motoru çıktı ve yeni özelliklerle donatılmaya devam ediyor. Google'ı yakalayamasa da sunduğu yeni özellikler rekabeti körükledi.

Windows 7, Microsoft'u da şaşırtan inanılmaz bir başarı oldu ve bulut bilgi işletim atılımları, özellikle Office Web Apps dikkat çekti. Bununla da kalmadı MSN.com gibi internet girişimleri de yeniden ivme kazandı.

Windows Phone 7'nin çıkışı ve öncesinde yaşanan olaylar, Microsoft'un kendini ve imajını tepeden tırnağa yenilemesini sağladı. Bu bir yıl, Microsoft için başarılı geçti.

Tüm konu: Microsoft'un yeniden doğuşu!

İzleyin: Windows 7'yi çocuklar bile kullanır

Resimlerle: En popüler 60 Microsoft aracı

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Microsoft'un bu bir yılı başarılı geçirdiğini düşünüyor musunuz?

Basic21
28-02-2010, 22:52   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

Geçen birkaç yıllık kötü dönemle karşılaştırıldığında göreli olarak başarılı olmuştur.Tek başına bu seneyi ele alırsak zaten böyle olması gerekiyordu, extra birşey yok.

brnonat
01-03-2010, 19:53   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
223 mesaj
Alıntı: Basic21  
Geçen birkaç yıllık kötü dönemle karşılaştırıldığında göreli olarak başarılı olmuştur.Tek başına bu seneyi ele alırsak zaten böyle olması gerekiyordu, extra birşey yok.
Katılıyorum.