Microsoft - Windows Update - Ekim 09 (özel)

Turkish Developer
14-10-2009, 13:23   |  #1  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
671 mesaj

Microsoft un her ya düzenli olarak gerçekleştirdiği güncellemenin, '' Ekim bülteni '' Windows 7 ye  ilişkin detaylarını BURADA duyurmuştuk. Güncellemede küçük bazı değişiklikler meydana geldi. Yazılımcı firma; Güncelleme tabanına ek yamaların ilave edildiğini açıkladı.  Bu güvenlik güncelleştirmesinde yine 13 ayrı paket yer veriyor .Fakat ; Haziran ayındaki 31 güncellemenin üzerine çıkarak,  rekor güncelleme  ile 34 güvenlik yamasını Ekim 09 'la gerçekleştiriyor.Yeni işletim sistemi olan Windows 7 de güncelleme esnasında bir takım küçük sorunlar meydana gelebileceği hatırlatılmasında da bulunulmuştur. Microsoft tarafından yapılan açıklamada ; Yüksek teknoloji bilgilerine sahip bilgisayar korsanlarının bu açıkları değerlendirmeye çalıştıkların, ve istismar konusu olduğunu,Tüm Windows işletim sistemi kullanıcılarının çeşitli virüs ve solucan yazılımlar ile mağdur olabildiklerini ve kullanıcılarının güvenlikleri için üstün çalışmayı bu güncellemelere aşıladıklarını belirtiyorlar.Güncelleme ilişkilendirilmesinde;   Windows Internet Explorer - Office  - Windows Media - ActiveX - Active Template Arşivi  - SMB de yamalanacaktır.

Microsoft
Turkish Developer

darkknight
14-10-2009, 14:03   |  #2  
Yıllanmış Üye
339 mesaj

Teşekkürler güncellştirmeler bir süredir kapalıydı  şimdi bakalım kaç taneyle karşılaşıcaz..

Turkish Developer
14-10-2009, 14:10   |  #3  
Turkish Developer avatarı
OP Yıllanmış Üye
671 mesaj

İlgili işletim sistem ve programları için , 13 paket'lik güncelleşmesi gerçekleştirilmişse , ilişkisi olan 34 güvenlik yaması sistem tarafından tanımlanıp, ihtiyaç duyulduğu üzere açıkları kapatmaya yetecektir.