mikrofn ses ayarları pasif

HPQ-User
02-03-2009, 12:42   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Husso80 sormuş:
Benim sorunum Ses denetimi özelliklerindeki mikrofon,cd calar .... vs. bunların bulunduğu kayıt sistemi pasif.ne yaptıysam aktif hale getiremedim.

Bu yüzden de MSN den sesli görüşmelerim çok cızırtılı, karşı tarafa ızdırap oluyor.vede Mikrofondan ilginç ilginç ( uzay mekiğindeymişsin gibi) sesler çıkıyor.görüşme malesef olmuyor.Buna bizzat bende tanık oldum.

Msn yi yeniden yükledim.Butun driverlerim hepsi güncel.windowsun butun güncellemeleri yapılmış vaziyette.
sistemim de ESET NOD32 ANTİVİRUS güncel.virus temizlemeyi onunlada arıyorum, virus yok.

Ben sistemimi tekrar yükledim ama malesef tekrardan aynı sorun çıktı.donanım özelliklerine bakıyorum onda da herhangi bir sorun, soru işareti olan tanımsız aygıt veya ünlem işareti yok

2 gün önce vistayı kurdum orada da aynı sorun var.aslında ilk başta yok gibi gözüküyor ama malesef sonradan o işletim sisteminde de oluyor.

yani ben ses aayrları yüzünden MSN den rahatlıkla görüntü alışverişi yapıyorum ses alışverişi yapamıyorum malesef.

Bu olayı bayağı araştırdım ama malesef hiç bir şeklide çözüm yok
Bunun için ne yapmam gerektiğini anlatırsanız vede çözüm önerileriniz ne olur bu konuda.Umarım bu konuda bana yardımcı olursunuz.
şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
öncelikle merhaba;böylesine güzel bir hizmeti bizlere sunduğunuz için çok teşekkürler.
benim sistemin;
AMD Atlon 64X2 5400+ ------< İşlemci;
Gigabyte GA-M61SME-S2 v2 -------< Anakart;
Ati radeon HD 3400 ---------< Ekran Kartı ;
nVidia nForce 6100-405 ------< Chipset
Realtek ALC 883 -------< Ses Kartı;
A4TECH FLEXICAM PK-5 350K WEBCAM mevcut.
sistemin var.
Windows XP işletim sistemini kullanıyorum.

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

husso80
02-03-2009, 12:43   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olacam teşekkürler