Millenicom Hız Problemi

Aija
04-01-2022, 01:47   |  #1  
Aija avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar yıllardır TTNET kullanan birisiyim ve ilginç bir şekilde asla kopma ve hız problemi gibi sorunlar yaşamadım. Daha sonra 31 Ekim'de TTNET'te ki taahhüttüm bitti ve fiyatlardan dolayı Millenicom'a geçiş yaptım. Altyapım VDSL2 gözüküyordu ve 100Mbit'lik paketi satın aldım, daha sonrasında aboneliğim başladığımdan beri Max 35 - 40Mbps download hızı görebildim fakat upload hızım hep 7-8 Mbps olarak gözüküyordu.

Daha sonra sık sık kopma problemleri yaşamaya başladım ve firma bana port kutusuna kadar sorunsuz 100Mbit hızın geldiğini söyledi, bunun üzerine ücret karşılığında ekip talep ettim ve ölçüm yaptıklarında port kutuma 90Mbps hız gelirken daireme 35 Mbps hız geldiğini gördük. İç tesisatımın sorunlu olduğunu söylediler fakat bunu kendilerinin yapamayacağını elektrikçi çağırmam gerektiğini söylediler.

Ben TTNET kullanırken 35Mbit'lik bir paket kullanıyordum fakat 35 Mbps hızı görebiliyordum ve hiç kopma problemi yaşamıyordum durup dururken iç tesisatım bozulabilir mi? Apartmanın içindeki duvarlardan görünür bir şekilde kablo çektirmeye kalkarsam yönetici izin vermiyor dairemdeki duvarın içinde bulunan iç tesisatı nasıl değiştirebilirim?

Ayrıca altyapımı farklı firmalardan sorguladığımda hep 100 Mbit VDSL gösteren siteler artık Max 16 Mbps ADSL gösteriyor, uzun oldu farkındayım fakat yardımcı olun lütfen kafayı yemek üzereyim.

Son Düzenleme: seto__ ~ 06 Ocak 2022 00:00 Neden:
seto__
05-01-2022, 23:53   |  #2  
seto__ avatarı
Yönetici
Teşekkür Sayısı: 41
869 mesaj

Altyapıları döşeyen hep Türktelekom ve bütün internet sevis sağayıcıları TT'nin altyapısını kullanıyor diye biliyorum. O yüzden belki Türktelekom'da bir arıza kaydı oluşturmayı deneyebilirsin, ama ilgilenirler mi ondan emin değlim. Yine de bir şansını dene. Olmazsa elektrikçi çağırman gerekecek gibi.