Mini Notebook ve Tam Ekran Flash Player

Checksum
28-03-2009, 11:38   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

İşletim Sistemi : Xp
Driverlar : Yüklü
Flash Player : Yüklü

Arkdaşlar ürünü yeni aldım.7" TFT-LCD WXGA ekranı var.(800x480). İnternet explorerdan örneğin youtube'u açtığımda tam ekran yapmadan gayet rahat izlenebiliyor videolar. Ancak Full Screen dediğimde görüntüye zoom yapmış gibi oluyor. Bunun bir çözümü var mı? Yazanada yazmayanada çok teşşekkürler:)

Selçuk İslamoğlu
28-03-2009, 11:49   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Bilgisayarın videoyu o çözünürlükte oynatabilmek için yeterli donanıma sahip olmayabilir. 7" dediğine göre bahsettiğimiz bir netbook PC sanırım. Netbook'larda bu pek de kolay bir iş değil doğrusu...

Checksum
28-03-2009, 12:03   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Flv videoları zaten düşük bir çözünürlükte çalışmıyor mu? Full Screen yapınca kaliteden düşüyor zaten. Yani donanım olabileceğini düşünmüyorum. Ama evet işkence böyle bir alet:)

Selçuk İslamoğlu
28-03-2009, 12:14   |  #4  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj
Checksum
Flv videoları zaten düşük bir çözünürlükte çalışmıyor mu? Full Screen yapınca kaliteden düşüyor zaten. Yani donanım olabileceğini düşünmüyorum. Ama evet işkence böyle bir alet:)
Bir videoyu küçük boyutlu oynatırken, PC'nizin ekran kartı çok daha az çalışır. Tam ekranda tüm pixelleri çalıştırmak için yine ekran kartı ve CPU'ya yüklenilir. Yani bunun FLV ile pek de bir ilgisi yok.

Ayrıca youtube'da yeni videoların bir çoğu MP4 ve H264 codec'i ile kayıtlı. Yapabileceğiniz en iyi şey, Flash ayarlarından "Donanım Hızlandırmasını" açıp kapatarak en iyi yolu bulmanız...

Checksum
29-03-2009, 01:16   |  #5  
OP Taze Üye
4 mesaj

Teşekkür ederim verdiğin bilgiler için deniyeceğim en kısa zamanda;)