Mini-PC'lerin ömrü sadece 36 saat-miş...

CHIP Online
15-10-2009, 20:15   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

PC devi Dell'den, altın çağını yaşayan mini-PC'ler için herkesi şaşırtan ilginç açıklamalar...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/mini ... saat-mis_15833.html

Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Dünya devi Dell'in kurucusu ve CEO'su Michael Dell'e göre, yeni alınan bir netbookun heyecanı sadece36 saat sürüyor.

Dell "14 ya da 15 inç ekrana sahip bir dizüstü bilgisayar kullandıktan sonra netbook görüp "Ne şirin, ne hafif, bayıldım!" diyenler, yaklaşık 36 saat sonra "Bu ekran çok küçük, bana 15 inçlik ekranımı geri verin" diyorlar" dedi.

Netbookların geçici bir trend olduğuna dair uzun süre dil döken Dell, fiyatların uzun bir düşüşten sonra tekrar yükseleceğini söyledi. Windows 7 ile birlikte performans arayışının tekrar güçleneceğini ve güçlü (pahalı) sistemlerin satışının artacağına inandığını belirtti. "Tüketiciler sadece en ucuz, en alt modellere yöneliyordu ama bu geride kaldı. Yeni işlemciler ve Windows 7 heyecan uyandırıyor. Performans çağı geri geliyor" dedi.

Dell, sözlerinin devamında "Gittikçe daha fazla müşterinin küçük ekrandan ve düşük performanstan memnun kalmadığını görüyoruz. İkincil bir bilgisayar olarak kullanılıyorsa, ya da kullanıcının sahip olduğu ilk bilgisayar ise idare ediyor. Ancak kesinlikle tecrübeli bir kullanıcı için güçlü bir dizüstünün ya da masaüstü sistemin yerini tutamaz" dedi.

Bununla birlikte netbookların çok mantıklı kullanım alanları olduğunu da belirtti. Dell Latitude 2100'ü örnek göstererek, bu küçük ve ucuz netbook'un eğitim için ideal olduğunu belirtti.

Tüm konu: Mini-PC'lerin ömrü sadece 36 saat-miş...

Resimlerle: Windows 7'yi netbook'lara kuruyoruz!

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Netbooklarda küçük ekran sizi rahatsız ediyor mu?

recycle bin
15-10-2009, 20:51   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
284 mesaj

evet, eğer çözünürlülük o kadar düşük olmasaydı şimdiye kadar çoktan bir notebook almıştım ama msi vr330 la işimi görüyorum 

Son Düzenleme: recycle bin ~ 15 Ekim 2009 20:52
H@ckerCesur
15-10-2009, 21:05   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,881 mesaj

Berbat birşey yaaaa. Bazı müşteriler getiriyorlar. Gözlerim yoruluyor ! Herşey miniminnacık.

Alışmışım 19" samsung lcd monitöre...
Yapamam küçük ekranla öyle.
36 Saat değil 36 dakika sürdü hevesim,
Ufacık birşeye para verirler birde.
Cesur GÜRSEL

International Affairs
15-10-2009, 22:49   |  #4  
International Affairs avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
4,659 mesaj

İlgilenmiyorum onlarla.<

ECHELON_
16-10-2009, 00:04   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,644 mesaj

netbooklarda performans için asusun yakında kullanacağı fakat sadece atom işlemcilerde çalışan lınux u -moblin- netbook sahipleri deneyebilir oldukça iyi olduğu söyleniyor fakat henüz beta

Sefa Adak
16-10-2009, 08:55   |  #6  
Yıllanmış Üye
1,824 mesaj

Alınıcak ama işlem yapma açısından fazla bişey beklenmeyecek PC'ler gözüyle bakıyorum tabii ki şu anlık.Mesela gittiğim dersanede eğitim amaçlı bütün hocalara dağıtıldı ve yaptıkları tek şey programı açıp tahtaya Projeksiyonla yansıtmak.Hocalar ellerinde kitap gibi taşıyo valla..xD Kullandım da fazlası olmuyo zaten anca müzik, video, inernet vs..Ama ilerde performans bakımından ne değişikler olur orasını zaman göstericek..

ReFeRaNSs
04-11-2009, 15:00   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

Ben alalı 4 gün oluyor, gayet memnunum... masa üstü pcm den sıkıldım biraz hem elektrik tasarrufu açısından hemde msn e fln nette gezinmek için kullanıyorum. kısacası bana yetiyor. ama söylenenlere de katılıyorum büyük işlerin altından kalkamazlar. zaman gösterecek bakalım performanslarında ne olucak. ufak tefek işleri halletmek için gayet ideal bence.

yalcinkurt
04-11-2009, 15:14   |  #8  
yalcinkurt avatarı
Yıllanmış Üye
1,580 mesaj

Zaten netbooklar performans amaçlı değil ki. İnternet ve acil işler için kullanılıyorlar. Bu yönleriyle zaten minikler. :D İnternetten başka bir şey yapmayanlar için ideal ve uygun fiyatlardalar. Ama sonradan ben oyun oynıcaktım felan olmaz. :D