Minton MGC-370 Gamepad Tanıma sorunu

HPQ-User
06-03-2008, 17:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Ramis sormuş:
Oyun kumandamı USB üzerinden bilgisayarıma bağladığımda "Aygıt Tanınmadı" diye bir ileti veriyor ve "Denetim Masası" altında "Oyun Kumandaları" bölümünde aygıtım görünmüyor. Beraberinde gelen sürücüyü de yüklememe rağmen aygıt çalışmıyor.

Ürün arızalı olabilir diye aldığım yere tekrar gittim ve değiştirip yenisini verdiler ancak yine aynı sorun devam ediyor.

Arkadaşımın HP Pavilion dv6000 seri bir bilgisayarı var ve onda sadece bilgisayarın sağ yan tarafında güç girişinin hemen bitişiğindeki USB portunda çalıştı. Aynı şekilde diğer USB portları denediğimizde aynı iletiyi alıyorum ve aygıt tanınmıyor.

Müşteri hizmetlerini aradım ancak yeterli bir teknik destek verilmedi. "Sorun üründedir değiştirin ya da iade edin" dediler. Ancak ürün çalışıyor ve bunu belirttiğim halde herhangi bir cevapları yoktu.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Dell Inspiron 6400 TR11

Minton MGC-370 PS2/PC uyumlu ve bir dönüştürücü aparat ile geliyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.12) Gecko/20080201 Dealio Toolbar 3.1 Firefox/2.0.0.12

Serhat_wWw
15-03-2008, 21:10   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

slm
kardeş bende bgn aynı gamepad dan aldım ama bilgisayarıma taktığımda driverini de yüklediğim halde tanınmıyor, bütün usb girişlerini de denedim hala aynı çalışmıyor

sen bi çözüm bulabildin mi?

murdererutku
26-07-2008, 17:45   |  #3  
Taze Üye
1 mesaj

acaba sorunu çözebilen varmı yaa.
bende geçen hafta aldım 1 haftadır uğraşıyorum.2 arkadaşın pc de çalıştı bende dahil 4 pc de çalışmadı olayını anlayamadık bir bilen varmıacaba???

ultrAslan_Burak
28-03-2009, 17:05   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

Aynı sorun bende de var bu gamepad daha önce çalışıyordu şimdi çalışmıyor neden olduğunu çözemedim işletim sisteminden kaynaklanıyor olabilir ama bulamadım yardımcı olabilecek biri varsa sevinirim... Bi de bölüm uzmanına sorun ama cevap gelmiyor bu nasıl iştir??????::::!!!!!

Son Düzenleme: ultrAslan_Burak ~ 28 Mart 2009 17:08
refle
23-07-2009, 22:46   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar bendede hp pavilion dv 6835 var  oda minton mgc 370 gamepet i hiç bir usb sinde tanımıyor baş ka bilgisayarda çalışıyor bizde çalışmıyor neden

Andry KrayceK
25-07-2009, 01:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
159 mesaj

Arkadaşlar merhaba. Aynı ürün ve sorun bende de vardı ve sorunu çözdüm. Aslında net bir çözüm değil ama bu ürünün bilgisayarınızda çalışmamasının sebebi USB üzerinden yeteri kadar beslenememesi. Yani her USB'den tam olarak beslenemiyor. Sanırım akımda ya da voltajda oynamalar oluyor. Özellikle dizüstü bilgisayar kullanıyorsanız bu sorunu çok yaşarsınız. Masaüstü bilgisayarlarda ise genelde sorun olmuyor.

Bu sorunu nasıl çözeceksiniz?
* Bazı USB çoklayıcılar var. Tek bir USB soketini sayı olarak dörde çıkartıyorlar. Bu çoklayıcıların bir kısmında harici güç girişi var. Onlarla denemeniz gerekiyor. O çoklayıcı ve güç gereksinimini karşıladıktan sonra çok yüksek ihtimalle sorun çözülür.

* Bende işe yaramamış olsa da bazı kullanıcıların "dahili kart okuyucuların devre dışı bırakılması" ile sorunun çözüleceği yönünde iddiaları var. Windows altından değil de BIOS altından yapılması gerekiyor.

* Yine bende (Dell) işe yaramamış olmasına rağmen HP marka bir bilgisayarda güç girişinin en yakınındaki USB soketinde ürün sorunsuz çalışabiliyor...

Neden böyle bir sorun çıkartıyor?
Ürün biraz fazla özelliğe sahip fiyatına göre. Çift motor ve benzeri gibi. Ancak nedense tam olarak kullanacağı gücü karşılayamıyor. Biraz özensiz tasarlanmış gibi güç ünitesi. Bu nedenle her USB üzerinden beslenemiyor.

Tüm bunların dışında güzel bir ürün. Masaüstü bilgisayarımda sorunsuz çalışıyor ancak dizüstü bilgisayarımda çalışmıyor...