Mitsubishi Klima Yetkili Satış ve Servis Merkezi -

Pelin Kara
04-04-2017, 09:51   |  #1  
Pelin Kara avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Nis 2017

Klima Kullanmadan Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Klimanızı kullanmadan önce Mitsubishi Klima kullanım kılavuzunu dikkatli bir şekilde okumanızı ya da montaj ekibinizden yeterli bilgi almanızı öneriyor. Bilinçsiz kullanımların size ve çevrenizdekilere zarar vermemesi için cihazınızın her özelliğini bilmelisiniz. Klimanızı kullanmadan önce dikkat etmeniz gereken en önemli hususlar:

  - Şebeke geriliminin 220 Volt olduğundan emin olunuz.
  - Topraklama tesisatını ehliyetli bir elektrikçiye yaptırmayı ihmal etmeyiniz.
  - Klimanızı kullanıma hazır duruma getirmek için klima yetkili servisi ile irtibata geçiniz.

Tasarruflu Klima Kullanımı İçin Püf Noktalar – Bütçenizi Koruyun!

Klimalar elektrikle çalışan pahalı elektronik aletlerdir.En yeni klima modelleri ve mitsubishi klima fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için satış ekiplerimizi arayabilirsiniz.  Kliması olan herkesin merak ettiği konu klimalarından nasıl tasarruf edecekleri ve fatura tutarlarını en aza indirecekleridir. Satın alınan klimaların doğru yere montajından çalıştırılma koşullarına kadar farklı yöntemlerle büyük tasarruf sağlamak mümkün oluyor. En çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından önerilen tasarruf yöntemleri:

  - İlk olarak mekanınıza uygun klima almalısınız. Teknik ekipten keşif hizmeti talep etmeli ve mekan ölçülerinizi aldırmalısınız. Gereğinden büyük ve küçük klimalar daha fazla enerji tüketebilirler.
  - Klimanızın montajını yetkili servise yaptırın. Montaj mekanda en verim alınacak noktaya yapılmalıdır.
  - Klimanın kullanıldığı ortamın izolasyonunu yaptırın, kapı ve pencereleri kapalı tutun.

Klima Modelleri ve Çeşitleri

Klima satın alırken ilk olarak fiyatına bakmak gibi büyük bir hata yapıyoruz aslında. Mitsubishi klima modelleri ve çeşitleri dikkatimizi vereceğimiz ilk konu olmalı. Klima satın almadan önce hangi klimanın ihtiyaçlarımızı karşılayacağını iyi bilmeliyiz. Mekanımızın büyüklüğüne, yaşadığımız şehre, konutu kullanma amaçlarımıza, istediğimiz ısıtma ve soğutma değerlerine göre klima seçimimizi yapmalıyız.

Mekana uygun klima modelleri seçmek çok kolay olmasa da klima çeşitleri arasından tercih yaparken profesyonel destek almakta ya da önceden araştırma yapmakta fayda var. İş yerleri, okullar, dershaneler, hastaneler, oteller vb. için gereklilik haline gelen klima sistemleri seçimi sırasında klima uzmanlarının önerilerini dinlemek avantaj sağlayacaktır.

Kaynak: www.mitsubishiklima.com.tr