modem iyi hat açık peki sorun ne

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
g_unit90
07-06-2005, 22:04   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
25 mesaj

sorun nerede anlamıyoruz
şimdi benim pcdeki modemi ve kabloları aldım başka bir pcye taktım spliter aldım bağlantıyı kurdum modem benimpcde çalışıyordu
ama hiç bir yere giremiyorum şimdi sorun nerde
şifreleri girdik kayıt yapılmış belli ama modeminizi konfigüre edin diyo ne yaptıksa olmadı modemi resetledik kabloları kontrol ettik
olmuyor
ne bu şimdi
telekom hat açık diyo, modem sağlam sorun nerde

free_x_man
08-06-2005, 01:35   |  #2  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

eğer diğer pc dial up kullanıyorsa ve hattının yönlendirilmesini önlemek için windowstan bir ayar vardı onu ayarlamışsan bağlanamazsın o ayarı bende galiba buradan razrailefsanesi arkadaşımdan öğrenmiştim ayrıntılı bilgiyi o sana verir.tabi bu sadece bir fikir.ayrıca çok yüzeysel anlatmışsın modeminin markası ne?modem ayarlarından ve pc den anlarmısın?ayrıca başka pc ye bağladın derken aynı hattımı kullandın yoksa başka bir hattı mı?ayrıca zaten  sana söylüyo konfigüre et diyo sen modemin markasını söyle biz modemine yoğunlaşsak daha mantıklı galiba.

g_unit90
08-06-2005, 12:50   |  #3  
OP Yeni Üye
25 mesaj

razrailefsanesi arkadaşınıza nasıl ulaşabilirim
söylediğiniz doğru olabilir modemin markası e-con. söylemedim çünkü kesinlikle modem sağlam sorun ayarlarda ama hangi ayarlar??

free_x_man
08-06-2005, 17:51   |  #4  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

tamam o yöntemi buldum lazrail değilmiş thunderbold arkadaşımız öğretmişti bu yöntemi bana.yöntem şu
Eğer sisteminde dialer çalışmasını istemiyosan C:\Documents and Settings\All Users\Application Data\Microsoft\Network\Connections yolunu takip et..PBK klasörü karşına çıkacakdır..Sağ tıklayıp özelliklerden "Salt Okunur" yap klasörü(aynı yolu takip et ve salt okunuru değiştir)umarım işine yarar.thunderbol^'a tekrar teşekkürler.
eğer sorunun  hallolursa bi zahmet nasıl hallettin bana da anlat merak ettim.

Son Düzenleme: free_x_man ~ 08 Haziran 2005 17:52
lazrailefsanesi
08-06-2005, 18:33   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,393 mesaj

Üzgünbi isimimi dogru yazamadınız kurs acacam bu konuda KarizmaKarizma
Modem konusunda zaten port acmaktan baska bir sey bilmem ben
UykuluUykulu

g_unit90
08-06-2005, 22:08   |  #6  
OP Yeni Üye
25 mesaj

evet artık nete girebiliyorum.
free_x_man yardımlarınız için teşekkürler
baktım işin içinden çıkamıyorum servise verdim sonuç şu
modem ayarları sıfırlanmış KahkahaKahkahaKahkaha hallettiler saolsunlar pekde bişey ödedim sayılmaz
thunderbold ve lazrailefsanesi arkadaşımıza da teşekkürler sanırım adınızı doğru yazdım Kahkaha

free_x_man
09-06-2005, 21:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
475 mesaj

eğer tkıldığın birşey olursa biz buradayız.yalnız bu iş burada kalmasın sen de günde 5 dakikanı buraya ayırmaya çalış.burada bazen öyle sorular geliyor ki tüm forum bir araya geliyor yine de çözemiyor.sen de bilgilerini bizimle paylaş yani.

g_unit90
10-06-2005, 00:49   |  #8  
OP Yeni Üye
25 mesaj

teşekkür ederim bende pek profesyonel bilgi olduğu söylenemez ama elimden geleni yaparım artık burası uğrak yerlerimden oldu çok sevdim burayı. başarılarınızın devamını dilerim
vesselam...

Eyüp Korkusuz
10-06-2005, 08:40   |  #9  
Yıllanmış Üye
2,077 mesaj

Konu amacına ulaşmıştır...