modemın ısıgı devamlı yanıp sonuyor msn acık ıken

_eFeKenTLi_
01-09-2009, 03:03   |  #1  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
716 mesaj

merhaba arkadaslar cok cıddı bır sorunum var ... modemın ısıgı devamlı yanıp sonuyor . bu durum sadece msn ye gırdıgımde oluyor sankı dowloads yapar gıbı devamlı yanıp sonuyor . msn acıp 5 dk beklıyorum bu sure ıcersınde devamlı yanıp sonuyor . msn kapattıgım halde yanıp sonmeye devam edıyor ıllakı msn de gırmıs oldugum hesabı benı unut dedıgım zaman duzelıyor .... exanple uzanıtılı msn actım onda sorun olmadı . esas kullanmıs oldugum msn yı actıgım zaman modemımın ısıgı delıler gıbı ynıp sonuyor . tamda dowloads yaptıgın zaman yanıp sonen lamba delı gıbı yanıp sonuyor . bu nedır neyın nesıdır anlamadım . ne yapmam lazım . neden bu sekılde oluyor . sımdıye kadar bu sekılde olmuyordu . ben pc de trojen oldugunu dusunerek format cektım . ılk olarak mb , vga drıverlarını yukledım daha sonra sında kaspersky ınternet securıty 2009 u kurdum ... msn adresıme gırdım benı hatırla kısmını secıp msn yı actım aynı sorun devam ettı . benı unut dedıgımde modemın ısıgı normale dondu . ve tekrar hesabıma gırdıgımde aynı sorunu yasamadım . yardım edersenız sevınırım arkadaslar . bana cozum olarak en sonunda netın kablosunu koparttıracaklar bıktım artık nettekı guvensızlıkten ....

mustafas12
01-09-2009, 03:56   |  #2  
Taze Üye
2 mesaj

gardaşım rahat ol ip alıyor modem ondan kaynaklanıyor başka bi sebebı yok anlık bi sorundur düzelir telaş yapana gererk yok

_eFeKenTLi_
01-09-2009, 04:23   |  #3  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

arkadasım ne ıp alması  adsl hızmet programından almıs oldugu IP yı goruyorum yenı ıp alması ıcın baglantının gıdıp gelmesı lazım ... ve baglantı gıttıgınde hızmet programı uyarı verır tekrar ıp aldıgında nete baglandınız dıyede uyarı verır . ve  msnye  pc acıldıktan baya bır sure sonra gırdım ozellıkle msn ye gırmedıgım sure ıcınde sorun yasamadım modemın ısıgı sadece  1-2 defa yavas bır sekılde yanıp sondu o da  normal sınyal aldıgı ıcın .    msn ye gırdıgım zaman  acılan ek sayfalardan su resım cıktı bunla alakalımı bılmıyorum

trojen yedıgını sandım format cektım ılk olarak kaspersky ınternet securıty 2009 kurdum guncelledım . ve msnyı kurdum  adresımı yazdım ve benı hatırla dedım yıne aynı sorun oldu msn sayfası acıldı verdıgım resımdekı sey acıldı yıne . ek sayfaları kapattım ve 5 dk bekledım ve o 5 dk modemın ısıgı dowloads yapıyormus gıbı yanıp sondu msnyı kapattıgım halde halen daha yanıp sonuyordu . tekrar msnyı actım ve benı unut dedım o zaman modemın ısıgı normale dondu . vırusle alakalı degıl anlasılan cunku format cekmeden once kıll dısk ıle hdd yı temızledım . ınternet hızında dusme yok  8 mb aynen alıyorum hıcbır dusme olmadan IP numarasında degısıklık yok . acaba bırı benım msn adresıme bır eylemmı gerceklestırıyor

mustafas12
01-09-2009, 04:45   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

gardaş sorun iple alakalı 38 yasındayım 10 yıldır bu işi yapıom ayrıca modem ısıgınında senın guvenlıgınle bı alakası yok sen rahat ol dıosam rahat ol
istesen girip kotana bak garip bi artış yok

_eFeKenTLi_
01-09-2009, 05:01   |  #5  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

modem ısıgının guvenlıkle alakası yok bılıyorum ama nıye msn mı actıgım da bu durum oluyor msn yı acınca ıp  yenılemezkı sadece baglanana kadar lamba yanar soner  ben burda baglanıyorum msnye vede sohbet edıyorum . ama dowloads yapmısım gıbı yanıp sonuyor . baska bır uzantılı msn adresımı actıgımda bu sorunu yasamadım o yuzden telaslandım .

Son Düzenleme: _eFeKenTLi_ ~ 01 Eylül 2009 05:02
asesbaşı
01-09-2009, 14:14   |  #6  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

Şimdi Dostum hangi ışığın sürekli yanıp sönüyor onu bi anlayalım DLS ADsL gibi her modem üzerinde farklı olan ışık modemin fiziksel bağlantıları tamam olana kadar sürekli yanıp söner ... Ppp Internet yada buda her modemde değişir ama buda servis sağlayıcından aldığın kulllanıcı adı ve şifreleri doğru olarak yaptıysan ışık sabitlenir... Şimdi Msne'ni açınca bu olay oluyormuş peki baktın mı hiç kotanda bi değişiklik yada fatura bi kabarma oldu mu ? Bu üsteki yazıdada anladığım kadarıyla bağlantı esnasında teknik bir deneme yapıyor 20 dk boyunca ondanda olabilir msn'nin sürümünü değiştir belki düzelir

_eFeKenTLi_
01-09-2009, 22:13   |  #7  
_eFeKenTLi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
716 mesaj

dowloads yaptıgımda yada sıteye baglanırken yanıp sonnen ısıkk yanıp sonyor soruda acıkca net zaten dowloads yapıyormus gıbı dıyorum oofffffffffff

Qromodynmc
01-09-2009, 22:16   |  #8  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

dostum korkacak bişey yok sonuçta o ışık downloadı gösterir,1kblik dosya çekse bile yanıp söner,msn açıksa zaten güncellemeleri kontrol ettiği için yanıp söner,eğer emin olmak istiyosan görev yöneticisini aç ordan gelen giden veriyi kontrol et

asesbaşı
02-09-2009, 17:43   |  #9  
Yıllanmış Üye
201 mesaj

evet en son yazan arkadaşın dediği gibi yap gir kota'na bak inen varmı dostum

Kapalı Hesap (200174)
31-12-2010, 01:42   |  #10  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 9
3,759 mesaj

yanıp sönen ışık ethernet ışığıdır yanıp sönüyorsa sürekli pc ile veri alışverişi yabıyordur bence ''NO SORUN''Kamçı

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (140101) ~ 31 Aralık 2010 01:43