modemle bilgisayarları bağlamak

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
vegetto
03-02-2004, 01:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Cool iki bilgisayarı  56k modem le nasıl bağlayabilirim?(Oyun oynamak için)yavaş olucanı biliyorum ama bilen yine de söylesin.Her iki bilgisayarda da işletim sistemi win xp.kablo 1m uzunluğunda.

motservis
06-02-2004, 21:19   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

yanlış yolda ilerliyorsun bence modem modem arası direk bağlayamazsın yada elindeki modemlerle bence 5 erden 10$ ver iki ethernet kartı al ve oyununda tadını çıkar

hasanyasin
06-02-2004, 22:36   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Ben bu konuyu cevapladım sanıyordum, unutmuşum. Gülümseme İki bilgisayarı modemlerle birbirine bağlamak, tek bir kabloyla mümkün değil. Araya bir cihaz gerekiyor.[Home bir şey adı altında satılırdı bir zamanlar; homePNA mıydı hatırlamıyorum...] Böyle bir cihazı bulabilir misiniz bilemiyorum; fakat bulsanız bile ona vereceğiniz parayla, 10 bilgisayarı birbirine bağlarsınız...

Bu nedenle ben de ethernet kartı almanızı tavsiye ediyorum. Paramız yok, paralel kablomuz var diyorsanız o da olur ama gerçekten yavaştır.

İki bilgisayarı birbirine bağlayabileceğiniz USB kablolar da mevcut fakat benim gördüğüm bir tanesi, standart bir ağ bağlantısı oluşturmak yerine, kendi özel yazılımıyla dosya aktarmaya yarıyordu sadece.

En güzeli iki ethernet kartı alıp, ayrı ayrı odalardan ya da dairelerden bile oyun oynayabilme zevkini çıkarmak...

Son Düzenleme: hasanyasin ~ 06 Şubat 2004 22:39