Modern Başlat Mnüsünde Programlar

HPQ-User
15-08-2008, 00:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

codewriter sormuş:
Daha 3-4 gün önce kurmuş olduğum sistemimde, Modern başlat menüsündeki proğramlara sağ tıklayamıyorum. Klasik başlat menüsündeki proğramlarda sağ tıklayabilmeme rağmen, moderne geçtiğimde galiba kitleniyor. Başlat'a sağ taklayabilmeme rağmen modern başlatta kurulan proğramlara ve diğer menü öğelerine sağ tıklayamıyorum. GPEDIT.MSC ye de bakmama rağmen bu kilidi bir türlü kıramadım, yardım lütfen...

Ayrıca oyun oynarken aradan 15-20 dk geçtikten sonra masaüstüne dönüyorum. Acaba bilgisayarım çok mu ısınıyor? Kasam GMC H70 İçinde 2 adet 80 mm fan var(ön ve arka)Ayrıca işlemci için sol kapakta bir egzos çıkışı var. PSU um ise TAGAN 600w, Nvidia nın son driveri yüklü. İşlemci oyundayken 45 derecelere kadar çıkıyor ki bu değerler işlemci için normal galiba. Bu sorunum için de bir yorum yaparsanız çok sevinirim.
Bu iki sorun benim için çok önemli, yorumlarını bekliyorum.Kolay gelsin, iyi çalışmalar...
Öner DEMİRKAZIK

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İŞL.SİS: XP PRO S.P. 3

Intel C2D E8400 İşlemci
2 GB(2 X 1 GB) OCZ Ram
Zotac 8800 GT AMP
Seagate 320 GB SATA2 HD
19" Samsung BF LCD Ekran

Internet Tarayıcı: Mozilla Firefox 2.0.016, Internet Explorer 7.0.5730.13

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.8.1.14) Gecko/20080404 Firefox/2.0.0.14

Ahmet_79
15-08-2008, 01:14   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
11,538 mesaj

ilk sorunun için net olarak bi şey diyemem ikinicisine gelince sistemin ve işlemci ısısı oldukça iyi
bu arada hayırlı olsun güle güle kullan

Son Düzenleme: Ahmet_79 ~ 15 Ağustos 2008 01:15
Reborn91
15-08-2008, 01:15   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

selamlar. Sol kapaktaki egzoz çıkışı değildir. İçeri hava üflemesi lazım o fanın. İşlemciye taze hava vermesi lazım =) İlk sorununun cevabını bulamadım.

İkinci ise yazılımsal olabilir. Isınma masaüstüne dondurmez reset attırır pcye.

Bence 0dan güzel bir format en iyisi.. Karar senin Göz kırpma

EDİT: bAŞka cd ile format çekmeyi dene..

Son Düzenleme: Reborn91 ~ 15 Ağustos 2008 01:20
HİPNOZUM
15-08-2008, 05:11   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
870 mesaj

çok ilginç  baya bi bakındım ama.. masaüstünde böle bir menu nun gözükmesini sağlayacak bir ayar bulamadım.. ya regedit kısmından ayarlanmış bir özellik yada işletim sisteminin bir hatası.. bilmiyorum.. son günlerde windows optimizer tarzı bir program kullandın mı .. (tweaknow powerpask 2008 tarzı bir program) .. bu tür ayarlar direk ayarlanabliyo böle programlardan.. regedite girmeden.. belki de yanlışlıkla yapmış olabilirsin.. yada tema deyişikligi yap öyle bi dene .....2. sorunun ise bence dogaldır bu sıcak havalarda senin bahseddigin derecelerde pc nin ısınması........
dip not: bu egzos dedigin araba egzosu olmasınmı :) :) :) :)işin espirisi sadece....

Kapalı Hesap (53751)
15-08-2008, 07:34   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 0
3,036 mesaj

Başlat menüsünü  bende anlamadım sıcaklıklar normal oyundan atmanın sebebi ise oyunlar korsansa crack falandan olabilir.

codewriter
15-08-2008, 23:22   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Teşekkür ederim her yoruma, bilgisayara formatı daha 3 gün önce attım. Temiz bir Acronis ghost almam gerekiyordu. Her formatta oyunlarda aynı sorunla karşılaşıyorum.  Sebebini bulamadım. Oyunun bütün yamalarını indirdim. Sorun devam ediyor. Sadece bu oyunda da değil. Yüksek donanım gerektiren bütün oyunlarda aynı dert. Sol kapak için de haklısınız, egsoz fanı değil evet, yanlış yazmışım. Oyunlardan sonra masaüstüm donmuyor, sadece oyundan çıkıp masaüstüne dönüyorum, Yani sistemde donma olmuyor. Reset olayıyla da bu sistemde hiç karşılaşmadım şimdiye kadar. Herhangi farklı bir proğram kullanmıyorum. Sadece Win9X serisi için hazırlanmış TweakNow proğramı var ama bu proğramı uzun süredir kullanıyorum (neredeyse 5 yıldır). Başlat menüsü sorununu ise bu formatta farkettim.Yine de her yorum için ayrı ayrı teşekkür ederim.
Sağlıcakla kalın, sorunları bulmaya gayet edeceğim...