monitör açılmıo yardım

veysel_pasa
05-05-2008, 22:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
103 mesaj

Arkadaşlar bugun pc yi açtım bilgisayar çalıştı ama kapattım tekrar açtığımda ekran çalışmadı pc çalışı ofakat ekran çalışmıo ekran kartını cıkarttım taktım temizledim pc yi ama hala biş iyok.Ekranın üzerindeki ışık devamlı yanıp sönüyo acaba sorun nedir ilk defa böle bi sonrlaa karşılaştım bi anlam veremdim.yardım edermisinz.

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 06 Mayıs 2008 00:19
ceryan67
05-05-2008, 22:54   |  #2  
Yıllanmış Üye
527 mesaj

En başta şunu söyleyeyim. Konuyu yanlış yerde açmışsınız, donanım bölümünde açabilrsiniz.

Aynı durum benim de başıma geldiği için bu konuda bişeyler söyleyebilirim. Ekran kartında sorun olup olmadığını, sağlam bir monitör takarak deneyebilirsiniz. Ekran kartında sorun yoksa, monitörün güç kaynağı yanmış olabilir. Yapacağınız en mantıklı yol, monitörün garantisi varsa direk garantiye göndermek olur. Monitörlerde genellikle güç kaynağı sorunu çıkıyor ve garantide bu parçayı değişip tekrar size geri gönderiyor.

Monitörün markası Samsung ise yapmanız gerekenler şunlar:

Samsung Monitör Müşteri Destek Hattı

0212 630 3022
Bu telefondan Monitörün Seri No'sunu bildirmeniz gerekecek.
Kargo ücretsiz olup, kargo (Yurtiçi Kargo) verdiğiniz adresten monitörü alıp, aynı adrese teslim edecek.

Son Düzenleme: ceryan67 ~ 05 Mayıs 2008 22:57
veysel_pasa
06-05-2008, 16:08   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
103 mesaj

teşekkürler ama aynı hatayı arkadaşın bilgisayarıda verdi ve onun monitör çalşıo ondan eminim ama benimkini denemedim