Monitör açılmıyor please ?

okan90
07-02-2008, 21:24   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
37 mesaj

[/font=Andale Mono

3ghz işlemci
1gb ram
gforce fx5200 ekran kartı
80gb hdd
windows xp
Arkadaşlar kasanın içinden ekran kartını çıkartıp fanını temizlemek istedim ve sonra taktım fakat bilgisayarın power tuşuna bastıktan sonra harddisk in ışığı sürekli yanıyor monitörde açılmıyor yeşil ışık yanıyor sonra yanıp sönüyor.. ekran kartının yanma ihtimalini düşünmüyorum çünkü kasayı açmadan önce bilgisayar çalışıyordu.on board ekran kartı olan yere de taktım monitörün fişini yine çalışmadı ekrana görüntü glmiyor ve hdd in ışığı sürekli yanıyor klavyeyi takar takmaz tüm ışıkları yanıp sönüyor fakat sonra capslock yada num lock tuşlarına bassam dahi ışıkları yanmıyor... sorun ne olabilir yardım ederseniz çok sevinirim..

okan90
07-02-2008, 21:51   |  #2  
OP Yeni Üye
37 mesaj

arkadaşlar lütfen bildiklerini yazın o/b olan yer taktığım zaman bile ekrana görüntü gelmiyor bi ayar yaptıktan sonra mı o/b u kullanabileceğim dediğim gibi sadece fannı temizleyip taktım ama ekrana görüntü gelmiyor ve iyice takılı olduğundan eminim lütfen

okan90
07-02-2008, 22:16   |  #3  
OP Yeni Üye
37 mesaj

beyler araştırdım ve çoğu kişi anakart da sorun olduğunu söylüyor ama bağzı arkadaşlar bios pilini resetlemişler ve sorun çözülmüş bilgisayar açılırken kısa bir bipp sesi geliyor ama öncekinden farklı bios resetlemesini deneyeceğim aam sorunum halen çözülmüş değil lütfen bildiklerimizi paylaşalım arkadaşlar

Banned
07-02-2008, 22:35   |  #4  
Banlandı
97 mesaj
sah1n
08-02-2008, 08:27   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,757 mesaj

Onboard ekranın çalışması için önce ekran kartını sökmen lazım 2 si aynı anda takılıysa onboard çalışmaz.Önce sök bir ekran kartını ondan sonra monitörün fişini onboard a tak eğer çalışırsa sorun ekran kartında yok çalışmazsa sorununu başka donanımlarda arayacaksın ram ini sök farklı bir slot a tak.

niyazi
08-02-2008, 13:55   |  #6  
Üye
95 mesaj

sorun  moitör de olabilir.. monitöre giriş kablosunu kontrol edip mümkünse çalışan başka bir bilgisayarda monitörü denemenizi tavsiye ederim.. ;)

niyazi
08-02-2008, 14:01   |  #7  
Üye
95 mesaj

veya yakın zamanda bios güncellemesi yaptıysan ondan da olabilir. benim başıma geldi çünkü :)

TuncaBozkurt
08-02-2008, 14:05   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. Sorun RAM'lerde çıktı. RAM'in veya RAM'lerin yerlerini değiştirmeyi dene. Sorun bundan olabilir.

Borga-x
08-02-2008, 14:38   |  #9  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj
tuncab
Benzer bir sorunu ben de yaşamıştım. Sorun RAM'lerde çıktı. RAM'in veya RAM'lerin yerlerini değiştirmeyi dene. Sorun bundan olabilir.
BeğendimBeğendim

Blacksmith
10-02-2008, 13:45   |  #10  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

dostum oncelıkle sahın arkadasımızın dedıgını bı yap olmazsa eger harddıskın ısıgı sureklı yanık kalıyor ve hıc sonmuyorsa bı kac dakka boyunca o zaman harddıskının kablolaarını kontrol et ekran kartını sokerken kablo sıkısıklıgından  dolayı onlarıda cıkardıysan takarken bı yanlıs yapmıs olabılırsın master slave olayına dıkkat et en son care bıosu fabrıka ayarlarına gerı getırmektırkı bıosunun pılını sokerek bır kac dakka bekle olmadı pılı sok ters tak oda olmadı anakrt uzerınde resetlemek ıcın jumper vardır arastırırsan kesın bulursun anakart uzerınde
soyle bı tablo vardır
cmos    pın
normal   1-2
default  2-3 gıbı

Blacksmith
10-02-2008, 13:48   |  #11  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
312 mesaj

bu lıstenın yanında jumper numarasıda vardır o numaya gore bıos jumperını bulabılırsın zaten 3 pınlı bulması kolay

bycartel
02-10-2008, 12:21   |  #12  
Yeni Üye
26 mesaj

Merhaba aynı sorun bendede var akşam bilgisayarı normal kapattım sabah açtığımda klavyemin düzensiz çalıştığını gördüm yani bir tuşa bastığımda klavye abartıyor bir kaç tusa basıyor veya kendiliginden surekli tuslara basıyordu bu klavye logitech kablosuz klavye idi kablolu denedim oda aynı oldu daha önce bios pili bitmişti klavye ve mouse calışmıyorsu bios pilini değiştirdim düzeldi aynı sorun olabilir deyip bios pilini sıfır aldım taktım ama on dan önce ışıklar sürekli yanıyordu halen aynı suanda ışıklar surekli yanıyor ve ekran gelmiyor ama monitor sağlam ekran kartıda durupdururken neden yansın bir türlü düzelmedi sorun ya ekran kartında yada bios pilini kurcaladım ondan oldu ram leri kurcaladım yine yok acılırken ses falan cıkartmıyor bakalım nasıl olacak yardımcı olursanız çok sevinirim.

ibrahim4506
02-08-2009, 14:12   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

arkadaşlar benim bilgisayarın monitörü açılmıyor ama pc ye başka kasa taktığımda monitör açılıyor.sizce sorun ne olabilir.cevap verirseniz sevinirim.

tuana09
02-08-2009, 14:27   |  #14  
Yıllanmış Üye
213 mesaj

"Yeni Konu" başlığı altında sorununu yazarsanız arkadaşlar daha çok yardımcı olurlar.
Bu mesajınızı silerek, "yeni konu" olarak açın isterseniz.

FCWARE
02-08-2009, 22:58   |  #15  
Yıllanmış Üye
205 mesaj

ramların yerını deıstır olmadı bıos u resetle (pili cıkarıp tak) ,)

Son Düzenleme: FCWARE ~ 04 Ağustos 2009 13:34
stalone
04-08-2009, 11:52   |  #16  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

arkadaşım aynı sorunu bende yaşadım.bilgisyarımın hdd lambası full yanıyor,monitör bağlı olmasına rağmen çalışmıyordu.onboard soketinden denedim oradanda çalışmadı.ben şunları yaptım:
-ön panel bağlantılarını kontrol ettim.malum hdd fişini yanlış takmış olabilirim diye.ve bunları anakart bağlantı şemasına göre dpğru biçimde bağladım.ÇALIŞMADI.
-sonra onboard'a bağladım.ÇALIŞMADI
-aklıma şu geldi.dedim ekran kartı yandıysa çıkartayım deneyeyim dedim(bu arada soketi o/b ye bağladım)
ÇALIŞMADI.
-donanımları tek tek çıkarttım.cd sürücüsünden başladım.pc yi kapattim.cd sürücüsünün fişini çektim.bastım power a.ÇALIŞTI
-sonra biosa girip ayarları default(varsayılan) yaptım cd sürücüsüde çalıştı.

istersen bi dene dikkatlice derim.