MONİTÖR DİJİTAL POWER SAVING MODE YAZIYO

HPQ-User
08-04-2008, 14:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kelkitim sormuş:
Lg LCD 19 İNC 194WT-BF model monitör aldım... ilk açtığımda hem dijital hem analog görüntü ababildim. yani kablolarda sorun yoktur... bilgisayarı formatladım. VİSTA ultimate kurdum değiştirdim tekrar xp kurdum... şimdi monitörde sadece analog sinyal alabiliyorum... dijitala geçince siyaha düşüp DIGITAL POWER SAVING MODE uyarısı yazıyor... monitörde hem dijital kablo dvı hem analog kablo ikiside takılı halde... kabloları nasıl takmam gerek sadece dijital kablo mu takmak gerek baglantılar nasıl oluyor. baglantıda öncelik önemli mi neden siyaha düşüp DİGİTAL POWER SAVING MODE yazıyor...  ekran kartım Sapphire 512 mb Hd 2600pro güncel driverleri de yükledim bir türlü dijital sinyal alamıyorum... yardımlarınız için tşk... üründen kaynaklanan arıza ise göndermek istiyorum... tşk....

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
P35 DS3R
E6750
SAPPHIRE 512MB 2600PRO
LCD L194WT-BF

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.04506.30)

Alibaba
08-04-2008, 17:32   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
427 mesaj

hem çok girişli monitorlerde hem de çok çıkışlı görüntü kartlarında autosense özelliği vardır. yani ilgili hatta bağlantıyı tanımlayan bir devre sinyali alabilirse onu aktif eder. senin monitör ilk taktığında ekran kartının her iki çıkışına da monitör bilgisi gönderip ekran kartının her iki çıkışını da uyarmış. daha sonra sürücü değişikliği yaparken ekran kartı sadece cevap alabildiği hattı aktif etmiş olmalı. yapabileceğin şey monitörün setupına girerek varsa fabrika ayarlarına döndürüp muhtemel bir takılmayı kaldırmak. analog kabloyu tamamen sök, sadece digital bağlantıdayken bilgisayarını aç. bilgisayarın açılırken BIOS yazıları ekrana gelmesi gerekir bios setupa da girebilirsin. bunun windowsla sürücülerle bir ilgisi yok. o aşamada da hiç görüntü gelmiyorsa ya digital kablonda bir temazsızlık başladı ya da monitörünün digital devre elemanlarında bir arıza oluştu o zaman garanti kapsamında tamire yolla.

taylan35
26-10-2009, 15:46   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

alibaba okadar yere baktım en mantıklı şeyleri siz yazmışsınız arkadaşınkıyle aynı sorun bendede var bende aynı hatayı yaptım ve 2 sini irden taktım ilk açıldıgında (anolog ve dvı ) şuan dvı dan calısıyor ama arada sırada yenıden başlıyor ve bilgisayar ilk açıldıgında dvı power saving mode hatası veriyor forte managerdan fabrika ayarlarına geri döndüm ama bişey deyişmedi ne yapmam gerekir biostan değişmesi gereken biyermi var yoksa monitor arızalandı servisemi götürmem mı gerekiyor lütfen yardım edin

alien_fx
26-10-2009, 18:30   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

bi servise yolla. kurcalamadan.