Monitör Ses Sorunu

yazarcizer
17-08-2009, 21:31   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
32 mesaj

İyi akşamlar arkadaşlar...

Bilgisayarımın marka ve modeli Hp Compaq d530 CMT. Birkaç ekleme yapıldı ama sese etki edecek şeyler değil (Ram&Hdd) Bilgisayar hediye olarak geldi. Sesi bugüne kadar monitördeki hoparlörlerden çıkıyordu fakat bugün kasadaki hoparlörlerden çıkmaya başladı. Herhangi bir ayarını değiştirmeme rağmen. Dün akşam, Vista Icon PAck v2 Ultimate- System Patch, iconFolder programlarını kurdum  ve birkaç tane shell tema kullanmaya başladım. Acaba bu değişikliğin sebebi bunlar olabilir mi?

Bir diğer sorum da şu; sesin, hem monitöredeki hem de kasadaki hoparlörlerden çıkmasını sağlayabilir miyim? Sağlayabilirsem, ne yapmam lazım?

Son Düzenleme: yazarcizer ~ 17 Ağustos 2009 21:32
DaRWeLL
17-08-2009, 21:45   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Kasadaki hoporlor derken bios un kindenmi bahsediyorsunuz??yoksa ayrı bir jakla baglanan bir hoporlormu?

bi bağlantıları kontrol edin.

ikisinide kullanmak isterseniz bir ses çoklayıcıyla baglayabilirsiniz..

yazarcizer
17-08-2009, 21:53   |  #3  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Harici hiçbir hoparlör yok. Kasanın ön kısmında fan tarzı boşluklar var. Monitördekiler de dahili... Yapmak istediğim ilk şey, monitördeki hoparlörleri çalıştırabilmek. Olmazsa kasadakilerle devam edeceğim. O yüzden monitördeki hoparlörleri tekrar nasıl çalıştırabileceğime dair de yardıma ihtiyacım var.

Ses çoklayıcılara da bir göz attım. Fakat anlayamadığım birşey var. İkisi arasında nasıl bağlantı kuracağım? Ses çoklayıcı diye arattığımda bildiğimiz kasa arkasında veya önünde olan, hoparlör, kulaklık ve sair araçların takıldığı çoklayıcılar çıktı görsellerde... Fakat bu zaten kasamda mevcut. Çoklayıcı alırsam kasa ve monitör arasında nasıl bağlantı kuracağım?

DaRWeLL
17-08-2009, 22:28   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,851 mesaj

Kasa içindeki hopolorun nasıl baglandıgını biliyormusunuz?

yazarcizer
17-08-2009, 23:12   |  #5  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Hayır. YArın kasayı açıp yazarım nasıl bağlandığını. "Nasıl bağlandığını biliyor musunuz?" derken neyi kastettiğinizi tam olarak ifade ederseniz, ben de ona göre bi göz atıp daha rahat ifade ederim sanırım. İlginiz için de teşekkür ederim...

yazarcizer
18-08-2009, 17:04   |  #6  
OP Yeni Üye
32 mesaj

Anakarta bağlı. Eğer sorunuz buysa...