Monitör Sinyal Girişini Çoğaltmak Mümkün mü ?

GAMEHUNTER
11-09-2007, 01:38   |  #1  
GAMEHUNTER avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj

Selam.

Ben şunu merak ediyorum. Standart normal bir CRT monitörün sinyal girişini çoğaltmaya yarayan bir aparat satılıyor mu, veya bu bir elektronikçi tarafından yapılabilir mi ?

Mesela TV'lerdeki Scart çoğaltıcı aparatlar gibi olsun bu aparata 2 ayrı kasa bağlayalım ve bir tanede switch buton olsun. Bu butona basınca diğer kasanın görüntüsü gelsin ekrana.

Sony'nin bir modelinde bu varmış fakat ben Standart bir CRT monitör için yapılabilir mi bunu merak ediyorum.

Teşekkürler...

Borga-x
11-09-2007, 09:56   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Teorik olarak mümkündür.Hatta 2 PC'yı tek bır klv ve mousetan yöneten ve tek monıtorden görünmesini sağlayan swıtch kıtler satılıyor. yanı ıkı sıstemı bu swıtch porta bağlıyorsun. Ucuna da monıtorunu klv mouse bağladıgında sıstemler arası geçiş yapabılıyorsun

Son Düzenleme: Borga-x ~ 11 Eylül 2007 09:59
GAMEHUNTER
11-09-2007, 15:29   |  #3  
GAMEHUNTER avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
20 mesaj
Borga-x
Teorik olarak mümkündür.Hatta 2 PC'yı tek bır klv ve mousetan yöneten ve tek monıtorden görünmesini sağlayan swıtch kıtler satılıyor. yanı ıkı sıstemı bu swıtch porta bağlıyorsun. Ucuna da monıtorunu klv mouse bağladıgında sıstemler arası geçiş yapabılı
Buna daha önce rastlamamıştım. Ama haklıymışsınız. Ufak bir araştırma yaptım ve bu aparatların adı KVM Switch'miş. Fiyatları biraz yüksek ama alacak olursam gayet işime yarayacak. Teşekkürler...

Örnek 1

Örnek 2