monitor

kudo
27-02-2008, 15:45   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

iyi gunler benim pc günde 5 6 saat açık ve monitörmün ustu ısnıyor yani okadar çok değil ama ısınıyor kokluyuncada yanık toz kokusu gelio yani 4 yıldır almışm pcmi .:D hiç temizlemedim içni kasayı temizledim am monitörü temizlemedim bi sorun olurmu bide pc acıldıktan sonra 10 dk boyunca hafaif bi titreme var ekranda bole çok küçkk

beycanerkul
28-02-2008, 13:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
628 mesaj

bu benimde başıma gelmişti çözünürlüğü desteklemeyen ayarlara getirmiştim monitör neredeyse 15 dakikada üst kısmı baya bir ısınıyo ve mönitörü desteklenen çözünürlüğe getirdiğimde ise normale döndü. monitör içi ise temizleme konusunda fazla üstüne gitmemenizi öneririm çünkü bende denedim tabi bu kişiden kişiye değişiyor monitörü açtım arka kapağını çıkarırken artık kablomu hasar görmüş yoksa parçamı bilemem ama açarken nekar dikat ederseniz edin yinede olumsuzluklar meydana geliyo yani ekran yanlarında kaymalar titremeler gibi.... yani çok hassasdır. o yüzden açmamanızı öneririm.tabi anlıyosanız açabilirsiniz size kalmışş... titreme konusuna gelince monitör yanındaki ses sistemi,masa lambası ...vs gibi varsa titremeler yapar bunları uzak tutmanızı öneririm..

GaMeRr
28-02-2008, 14:23   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,264 mesaj
kudo
iyi gunler benim pc günde 5 6 saat açık ve monitörmün ustu ısnıyor yani okadar çok değil ama ısınıyor kokluyuncada yanık toz kokusu gelio yani 4 yıldır almışm pcmi .:D hiç temizlemedim içni kasayı temizledim am monitörü temizlemedim bi sorun olurmu bide pc acıldıktan sonra 10 dk boyunca hafaif bi titreme var ekranda bole çok küç
Yanık kokusu gelmesi normal ısınır we baskı devreleri ısınınca böle bir koku yayar bu gayet normal.Anladığım kadarıylada kullandığın ekren CRT.Titremenin sebebi yanında bulunan hoparlör gibi nedenler olabilir.Ama monitörü 4 seneden beri kullanıorum diosun eğer dediğim gibi CRT ise monitörün zamanla böle titremeler oluyor..BU KONUYU YANLIŞ YERE AÇMIŞSIN..

Son Düzenleme: GaMeRr ~ 28 Şubat 2008 14:26
kudo
28-02-2008, 14:49   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

haklısınız konu yanlış yerde açmışm kusrabakmayın

titremeler aparlörden olabilr yani aparlör lerim hemen kenarında monitorumde samsung synıcmaster 793 df 17 linç mi ne :D emeğinize saygı çok teşekur edrm