Monitörde görüntü gidiyor

hagira
20-03-2010, 16:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

Bilgisayarda film izlerken yada Skystar TV kartı ile tv izlerken, bazen kısa bir süre sonra bazen yarım saat kadar sonra görüntü gidiyor. Kasa kapalı iken açık olan bir monitörde olanlarlar oluyor yani. Reset atıp tekrar açmam gerekiyor. Oyun oynarken yada başka işlerle uğraşırken bi sorun olmuyor.  Tahminim ekran kartı ile ilgili bir problem. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Ekran Kartı Sapphire 1 Gb HD4830
Anakart Asus P5QC

-MPower-
20-03-2010, 16:30   |  #2  
Yıllanmış Üye
121 mesaj

sorun ekran kartı ile ilgili olsa oyun oynarkende sorun yaşarsın
başka biyerde sorun ama biraz daha ayrıntılı anlatırsan olayı

N-0NE
20-03-2010, 17:44   |  #3  
Yıllanmış Üye
212 mesaj

Güç ayarlarından bekleme modunu-monitörün kapanmasını-hdd'lerin kapanması sürelerini 500dk'ya çekersen problemin kalmayacaktır

hagira
21-03-2010, 00:43   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

ilginiz için teşekkür ederim. sorun, video programı ile video izlerken bir anda garip bir ses geliyor ve ekran kararıyor. kasa çalışıyor fakat ses normalden biraz daha fazlalaşıyor. monitör ekranındaki ışık yanıp sönmeye başlıyor. bu olay video başladıktan bir kaç dakika sonra da olabiliyor, yarım saat sonra da. reset düğmesine basıyorum. kasanın sesi normale dönüyor. 10-15 sn sonra bilgisayar tekrar açılmaya başlıyor.

Z1mBaBwE
21-03-2010, 08:42   |  #5  
Yıllanmış Üye
2,674 mesaj

Sorun ekran kartından benim başımada gelmişti sistemi 1-2 saat kullanımdan sonra kart görüntü vermeyi kesiyordu nette dolaşırken,film izlerken vs. 10-15dk sonra görüntü kendi kendine geri geliyordu yada hiç gelmiyordu ancak sistem kitlenmiyordu reset atmak zorunda kalıyordum öncelikle eski driverı kaldırıp AMD nin sitesinden güncel driverı indir kısmen işe yarıyor driver güncellemesi yaptığımda sorun azalmıştı.Birde powersupply da bir sorun olabilir marka ve kapasitesini yazabilirmisin HD4830 fazla güç tüketen bir karttır.

hagira
21-03-2010, 15:54   |  #6  
OP Taze Üye
4 mesaj

:) şimdi de Autocad de çizim yaparken gitti ekran. ses yine arttı. reset attım. şimdi en son driverı yükleyip deneyeceğim. güç kaynağım CM Elite 460W 50hz

hagira
26-03-2010, 01:12   |  #7  
OP Taze Üye
4 mesaj

Son driverları da yükledikten sonra yine aynı sorunla karşılaştım. Ve belkide ilk yapılacak olanı en son yaptım. Ekran kartını söktüm. Kartın vidalandığı deliği değiştirdim. Sanki kart yerine tam oturmuyor gibiydi. kartı yeniden taktıktan sonra 3 gün bekledim ki yine aynı sorunu yapacak mı. yaklaşık 5 film falan izledim ve hiç birinde sorun olmadı. Acaba tahminimce bulduğum bu çözüm doğru olabilir mi:) sorun tekrar devam ederse yine sizlerin yorumlarını alacağım. İlginiz için teşekkürler...<