Monitörde lekeler

jupiter65
16-07-2009, 03:12   |  #1  
jupiter65 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 23
1,169 mesaj

Monitörüm 10 gündür açık kaldı. Ekran korumasını kaldırmıştım tatile giderken. Geldiğimde yuvarlak lekeler oluşmuştu. Beyaz sayfalarda belirginleşiyor. Bulut gibi içten siyah lekeler. Silmekle geçmiyor. Biraz da sıcaktı monitör.
Samsung SyncMaster 770P 
Sorun sürekli açık kalması mı? Bir kaç senedir kullanıyorum problem yaratmadı. 

zrgnlr04
16-07-2009, 09:00   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
977 mesaj

Gayet tabii ki o dediğin nedenle oluşmuş.Ekrar koruyucunun görevi zaten sizi bu gibi sorunlardan korumak(süs olsun diye değil) .Afedersin ama hangi akla hizmete kapattin?sivri zekalı  birisi mi söyledi?Servise gösterin.Geçmiş olsun,çaresi varmı bilmiyorum.Benim LCD(Sony) de önce ekran koruyucu devreye girer,daha da uzun süre açık kalmaya devam ederse,bu sefer oto.kendi kendini kapatır.

Son Düzenleme: zrgnlr04 ~ 16 Temmuz 2009 09:01
osmanefe
16-07-2009, 14:34   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj
Alıntı: zrgnlr04  
Gayet tabii ki o dediğin nedenle oluşmuş.Ekrar koruyucunun görevi zaten sizi bu gibi sorunlardan korumak(süs olsun diye değil) .Afedersin ama hangi akla hizmete kapattin?sivri zekalı  birisi mi söyledi?Servise gösterin.Geçmiş olsun,çaresi varmı bilmiyorum.Benim LCD(Sony) de önce ekran koruyucu devreye girer,daha da uzun süre açık kalmaya devam ederse,bu sefer oto.kendi kendini kapatır.
biraz ağır konuşuşsunuz ekran koruyucuyu kaldırmak doğru bir davranış olmasada bazenleri gerçektende can sıkıcı olabiliyorlar monitoru bi arlar lcd sorunlarıyla ilgili bire konu vardı chipte monitörü bozuk pixellerini tamir etmeyle ilgili o konuyu bulursanızı sizin çok işinize yarayacaktır eğer bulamazsanızda yöntemlerden biri silgi ile silmekti birde onunla fazla bastırmadan deneyin belki işe yarar.