Monitörümdeki renkler gitti

Karub
18-09-2009, 02:55   |  #1  
Karub avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,652 mesaj

Herkeze marhabalar :)
Uzun zamandır bilgisayarımı açamadım çünkü ana kartım ve ekran kartım servisteydi. neredeyse 1 ay'a yakın zamandır monitör yazık, zavallı üstü örtülü duruyordu :)
Parçalar bugün elime geçti akşam monte ettim ve sorunsuz şekilde açtım ama renkler çok soluk, karanlık.. Windows 7 kullanıyorum bilgisayarım penceresini açtığımda oradaki HDD boyutlarını gösteren mavi, kırmızı çubuklar çok soluk hiçbir şekilde canlılık yok. Messenger' dada öyle meşgul kişiler turuncu gibi gözüküyor maviler koyu ve sade oluyor. Dosya kopyalarken o yeşil çubuk koyu yeşil oldu :/
İnternette araştırdım uzun süre kullanılmayınca yada soğuktan etkilenince olabiliyormuş. Bu doğru mudur ? Çünkü monitör ayarlarının hepsini kurcaladım hiç biri olmadı.. Ekran kartımda videolarda parçalanma var diye servise gitmişti acaba onunla ilgisi var mıdır?
Monitörüm Samsung 226cw 22inc..
Yardımlarınızı esirgemezseniz sevinirim :)

Süleyman.
18-09-2009, 03:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
16,587 mesaj

Sürücüleriniz güncelleyin. Belki ekran kartınız hala arızalıdır. Başka monitör deneyerek test edin, arızalı parçayı bulun.

EbRaR ErDeM
18-09-2009, 11:22   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,217 mesaj

Ben de başka monitörle denemenizi tavsiye ederim. Ayrıca sürücülerinizi de güncelleyin.